4,2 milionu prodaných kusů PlayStation VR zařídilo oznámení mnoha nových VR her

Souhrn z akce State of Play.

Sony se inspirovala konkurenčními pořady Inside Xbox či Nintendo Direct a v prvním takové vlastní variaci s názvem State of Play přinesla v noci na dnešek celou řadu novinek. Aneb už víme, proč nepotřebuje pořádat tradiční E3 konferenci, na rozdíl od minulých let.

Díky 4,2 milionům prodaných kusů PlayStation VR (Xzone.cz), což je stav k 3. březnu 2019 zahrnující pouze expedice do obchodů, oznámila mnoho her pro právě tento headset.

Nejprve Marvel's Iron Man VR, což je exkluzivita pro PS VR plánovaná na tento rok, chystaná ve studiu Camouflaj za podpory studií Sony. Má jít o plnohodnotnou, autentickou hru, kde se tváří v tvář střetnete s ikonickými zlosyny i parťáky, zatímco budete s jetpackem létat po celém světě a zachraňovat ho.

Podporu pro virtuální realitu dostane i sci-fi simulace od Hello Games, ale nikoli jen v separátním módu, nýbrž v samostatné VR hře No Man's Sky Virtual Reality, prý vtahujícím a vylepšeném zážitku. Vyjde souběžně pro Steam VR a PSVR o letních prázdninách. Ve VR můžete hrát i mulťák a narazit tam na kamarády, kteří VR nevlastní.

Blood and Truth přímo od londýnského studia Sony bude filmovou střílečkou ve zločiny ovládaném Londýně. Elitní voják Ryan Marks se vypraví na svou dosud nejnebezpečnější misi, aby zachránil rodinu od kriminálníků. Kosit nepřátele budete i během řízení či seskoků s padákem nad městem. Vyjde 29. května letošního roku.

Asi nejzajímavěji působí Concrete Genie, což je příběhovka o magickém peru, s nímž budete řešit logické hádanky a využívat speciální schopnosti, abyste udělali svět lepším místem k žití. Hra vyjde letos na podzim i pro standardní PS4, podpora VR bude jen ve dvou speciálních režimech.

Jarní Five Nights At Freddy's VR: Help Wanted je sbírka miniher čerpající z původních her Five Nights at Freddy's, ale zároveň i s novými zážitky. Pochází od Steel Wool Studios (Quar Battle VR, Ready Player One VR) a není exkluzivitou.

Příští várka VR her jinak čítá následující kousky, více na PS Blogu:

  • Mini Mech Mayhem (18. června)
  • Jupiter and Mars (22. dubna)
  • Falcon Age (9. dubna)
  • Trover Saves the Universe (31. května)
  • Everybody's Golf (21. května)
  • Table of Tales (16. dubna)
  • Vacation Simulator (18. června)
  • Ghost Giant (16. dubna)
  • Skyworld (26. března)
  • Golem (jaro 2019)

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna