Phil Spencer dnes publikoval článek na Microsoft Blogu, v němž vyjádřil své odhodlání bojovat s toxickými komunitami a lidmi na internetu. Nezůstane však jen u slov.

Xbox už dříve vyčlenil tzv. bezpečnostní tým, který bude pokračovat v monitorování herního prostředí a nyní se rozšíří, co a jak všechno sleduje. Skupina vedoucích z komunit, tzv. xboxoví ambasadoři, budou také pracovat na komunitních misích, aby pomohli vytvořit příjemné prostředí pro hráče.

1

Druhou iniciativou xboxového bosse je vytvoření více nástrojů pro běžné hráče a vedoucí komunit, aby si mohli ušít na míru, jak jsou zapojeni do dění, aby jim to vyhovovalo. Během léta tak správci klubů dostanou více funkcí pro moderování a další přibudou koncem roku 2019. Souviset s tím mají i snazší nástroje pro rodičovskou kontrolu a letní herní kempy, kde se děti naučí zdravé návyky.

No a konečně posledním příspěvkem Microsoftu v boji za vlídné herní prostředí bude sdílení jeho bezpečnostních technologií pro ostatní v branži, včetně jeho týmů pracujících na výzkumu, analýze dat i moderování. Má to být podobné jako PhotoDNA technologie, o kterou se podělil s policií a dalšími společnostmi pro boj s neduhy, jako je dětská pornografie.

Reklama

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director