Stadia Pro je spíš jako Xbox Live Gold než Netflix, tvrdí Google

Ale žádné hry v základní verzi.

Komentátor Forbesu to nazval slovy, že čím více se toho o Stadia dozvídáme, tím to je den ode dne horší.

Reagoval na Reddit AMA, ve kterém Andrey Doronichev, ředitel produktu z Google, odpovídal na dotazy škarohlídů o této revoluční streamovací službě.

Nejprve tam znovu vyvrátil laciné, ale nepřesné přirovnání, že by snad šlo o obdobu Netflixu, jen pro hry. Spíš to připodobnil Xbox Live Gold či PlayStation Plus, jelikož předplatitelé Pro verze služby dotsanou 4K/HDR streamování, zvuk 5.1, slevy a jednu plnou hru měsíčně (nejprve Destiny 2).

Oproti tomu k základní, neplacené verzi Stadia žádné hry zdarma nedostanete. Prý stačí, že vám Google poskytuje bezplatný přístup k jeho nabušenému hernímu hardwaru v datacentrech. Peníze si raději máte schovat na nákup her.

1

Když se Doronicheva někdo optal, zda uvedou nějakou minimální garantovanou dobu, do kdy budou službu poskytovat, aby lidé nepříšli o přístup k draze zakoupeným jednotlivým hrám, reagoval takto:

"Nic v životě není jistého, ale jsme odhodláni Stadia přetavit v úspěch. Investovali jsme v minulých letech spoustu peněz do infrastruktury, technologie i partnerství. Zakoupené hry budou vaším vlastnictvím a od začátku podporujeme tzv. Takeout, čili můžete si data vašich her stáhnout včetně savů, pokud chcete. Pokud o mých slovech pochybujete, nemohu s tím nic dělat, ale chceme službu spustit a pokračovat v investicích po příští roky, stejně jako to děláme s Gmailem, Docs, Music, Movies a Photos."

Něco jako achievementy na Stadia bude, podobné co na jiných platformách, ale ne hned od začátku, kdy bude podporována základní funkcionalita hraní (tzn. žádné čekání na patche, přenos pokroku mezi různými zařízeními atd.). Uživatelské rozhraní služby prý uvidíme až v listopadu, má prý vypadat velmi dobře a UX tým se na něj soustředí.

Chromecast Ultra si jako počáteční platformu pro mobily vybrali z toho důvodu, že plně podporuje 4K zážitek ve vší kráse. Později přidají další možnosti, slíbili na Reddit AMA. A co považují v Google za největší přínos Stadia pro hry jako takové?

"Vývojáři už nebudou muset limitovat svou kreativitu na to, co se vejde do malého zařízení pod televizí. Jelikož vše poběží v cloudu, očekáváme, že nové hry budou v rozsahu jako nikdy předtím. Nemohu se dočkat, až uvidím, co komunita dokáže se silou této nové architektury. Krom toho lze předpokládat, že se rozvine design her, aby zohlednil přístup ke hrám odkudkoli (z jakéhokoli zařízení) a kdykoli."

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna