PlayStation 4 pokořila 100 milionů kusů

Povedlo se ji to nejrychleji ze všech konzolí.

Hezky to Sony vyšlo. Za období, kdy ji většina čísel poklesla kvůli absenci obdobného trháku jako God of War (asi se mu Days Gone nevyrovnalo) a hlavně blížícímu se konci životního cyklu PS4, se mohla pochlubit pokořením významného milníku.

PlayStation 4 totiž už dokázala přesáhnout hranici 100 milionů celosvětově vyexpedovaných kusů.

11

Pro srovnání, PS1 skončila na 104 milionech kusů a PS2 na 150 milionech kusů, což asi bude těžké dohonit.

Za gratulaci stojí též fakt, že PS4 je konzolí, které se nejrychleji povedlo dosáhnout 100 milionů kusů - dosáhla jich dříve než svého času PS2 (té to trvalo 5 let a 9 měsíců) a Wii (za 5 let a 7 měsíců) - viz graf:

1

Za minulé čtvrtletí, tedy mezi 1. dubnem a 30. červnem 2019, vyexpedovala Sony další 3,2 miliony konzolí PS4, což je stejný počet jako loni touto dobou, zde určitě může panovat spokojenost.

Tržby z hraní klesly meziročně o 3 procenta a provozní zisk z hraní o 12 procent, přesto pořád šlo o druhé nejlepší čtvrtletí v historii PlayStation. Hardware logicky stagnoval (o 22 procent), stejně jako fyzické nosiče (digitální downloady lehce stouply), ale stále jde o nejsilnější divizi Sony. Počet uživatelů PlayStation Plus vzrostl na 36,2 milionů.

Prý se už prodalo přes 924 milionů her pro PS4, kam navíc nejsou započítány některé fiskální roky, čili celkově to bude rozhodně přes miliardu. Podrobné výsledky hospodaření firmy zde.

2
3
4

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna