Majitel Sparty Daniel Křetínský a EC Investments koupili podíl v herní agentuře Grunex

Chtějí rozvíjet elektronické sporty.

Společnost EC Investments, a.s. (ECI) získala 50% podíl v herní agentuře Grunex, specializované na marketingové a PR aktivity zaměřené na počítačové a konzolové hráče a eSport. Cílem akvizice je významně posílit oblast elektronických sportů v rámci ECI, spolupracovat v tomto segmentu s ostatními společnostmi, ve kterých drží oba podnikatelé podíl (zejména v mediálních společnostech sdružených v holdingu Czech Media Invest) a zároveň rozvíjet eSport v České a Slovenské republice. Cena akvizice nebyla oznámena.

11
Daniel Křetínský

Grunex je s více než desetiletou historií v současnosti největším subjektem v oblasti tuzemského herního marketingu, PR a eSportu. Jeho portfolio obsahuje vlastní herní weby se souhrnnou návštěvností přibližně 330 tisíc hráčů měsíčně, širokou škálu facebookových stránek s 500 tisíci fanoušky a také podíl v herním pořadu Re-Play na televizním kanálu Prima COOL.

V rámci akvizice dokončené v červenci 2019 získala ECI v Grunexu poloviční podíl. Dosavadní majitel Martin Liberský zůstává na základě uzavřené dohody jediným jednatelem a bude i nadále plně řídit chod agentury.

„V oblasti gamingu a eSportu speciálně, vidíme velký potenciál. Jedná se o odvětví, které se celosvětově velmi rychle rozvíjí a tohoto trendu se chceme účastnit a dále jej podpořit také v rámci České republiky a na Slovensku. Za tímto účelem jsme hledali vhodného partnera, který by vnesl do ECI potřebné zkušenosti," říká Miroslav Bodnár, odpovědný za oblast gamingu a eSportu. A dodává: „Věříme, že s historií, pokrytím a profesionálním přístupem Grunexu se nám to podaří."

12
Martin Liberský

„Vstup silného partnera v podobě ECI nám otevírá dveře ke zcela novým příležitostem. Už v září oznámíme další projekty, které posunou eSport v České a Slovenské republice na zahraniční úroveň," říká Martin Liberský, ředitel agentury Grunex, a doplňuje: „Pro naše partnery je přitom podstatné, že Grunex ani po vstupu ECI neztrácí nic ze své firemní flexibility a naopak se jeho pozice v oblasti elektronických sportů dále výrazně upevní."

Na dosavadním fungování PR části Grunexu se prý nic nemění. Zmiňovaná spolupráce s ECI bude zaměřena takřka výhradně na aktivity v oblasti eSport a herních projektů. Stejně tak řízení agentury zůstává v rukou dosavadního majitele Martina Liberského, který je i nadále jediným jednatelem společnosti.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna