NVIDIA RTX Broadcast Engine přináší streamerům funkce využívající AI

Novinky z TwitchCon 2019.

Společnost NVIDIA těsně před TwitchCon 2019 oznámila NVIDIA RTX Broadcast Engine.

Jde o soubor nových SDK, které nabízejí funkce stylizovaných filtrů, rozšířené reality a simulace zeleného plátna využívající AI. Zároveň probíhá spolupráce s předními vývojáři streamovacích aplikací na integraci těchto funkcí do jejich softwaru a plug-inů.

1

Nové SDK obsahují:

RTX Greenscreen, které dokáže v reálném čase odstranit pozadí na obrazu z webkamery. Díky tomu je možné ocitnout se přímo v živém vysílání. AI model funkce RTX Greenscreen rozpozná člověka od pozadí a hráči si tak budou moci pohodlně užívat funkce zeleného plátna bez nutnosti si jej kupovat.

RTX AR umí detekovat obličeje a jejich části, jako např. oči nebo ústa, a dokonce modelovat povrch tváře. Díky tomu bude možné používat efekty rozšířené reality v reálném čase za využití běžné webkamery. Vývojáři toho mohou vyžít pro vytření zábavných a poutavých AR efektů, např. ovládání 3D charakterů pomocí obličeje nebo 3D obsah zobrazený přes tvář.

RTX Syle Filters využívá AI techniku zvanou "přenos stylů" k transformaci vzhledu a celkového dojmu ze záběrů pořizovaných webkamerou na základě stylu jiného obrázku. Stisknutím příslušné klávesy je možné jednoduše stylizovat video podle známé malby nebo třeba obrázku s tématem oblíbené hry.

Více informací naleznete na blogu společnosti NVIDIA zde.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Death Stranding Directors Cut PC s upřesněným datem

+ cena za upgrade, HW nároky, přenos savů.

Mortal Kombat 12 vyzrazen přímo producentem z NetherRealm Studios

Fotka jeho stolu zahrnovala monitor, kde byl email s přísně tajným materiálem k MK12.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna