Příští hra tvůrců The Outer Worlds je o zmenšených dětech proti mravencům

Survival co-op v Grounded.

Není to tak, že by Microsoft koupil Obsidian a přikázal jim: "Tak a teď podle našeho zadání uděláte dětskou kooperativní hru o bojování s mravenci". Prý měli tuhle pro ně "vášnivou" myšlenku rozpracovanou už v době, kdy došlo k akvizici studia, takže pánové z Redmondu jsou prý v této změně politiky "nevinně".

Pro toho, kdo doufal v pokračování The Outer Worlds či jiný RPG titul pro hardcore publikum, bylo oznámení Grounded na X019 překvapením a zklamáním.

Jedná se o survival hru pro čtyři lidi, ovladatelnou ve first-person i third-person pohledu, kde jsou vašimi nepřátelé obyčejní brouci na běžném americkém předměstí. Inspirace filmem Honey I Shrunk the Kids je zjevná.

Experiment pár kamarádů se totiž zvrhl: byli zmenšeni na úroveň hmyzu, takže tráva pro ně nyní představuje překážku a basketbalové hřiště je ohromnou plochou.

Jak volí moderní trendy, Grounded má být široce přístupným titulem pro masy ("protože všichni dobře vědí, jak se hmyz chová a co má doma na dvoře") a budete v něm stavět základnu, shánět výbavu, suroviny, lovit a vařit jídlo. Prostě sandbox něco jako v Rust, plus příběh sdělený prostředím a vyprávěním, s možností hrát i sólo.

Hra má mít propracovaný ekosystém, v němž je život hmyzu simulován i mimo zorné pole hráče. Mají mít své kolonie, způsoby komunikace, budou reagovat na střídající se denní dobu a dynamické změny v potravním řetězci. Ke cti Obsidianu musíme přičíst i to, že na tom dělá jen dvanáctičlenný tým (čili není to jejich hlavní projekt) a že levely jsou vytvořeny ručně, nikoli procedurálním generováním.

Vydání je plánováno na jaro 2020 pro PC, Xbox (v rámci Xbox Game Pass) a také bude na Early Access na Steamu.

1
2
3

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna