Remedy brání Control, jeho odbyt prý zatím nelze soudit

Nezvyklá tiskovka.

Po nepříliš úžasném umístění v žebříčcích prodejnosti ve Velké Británii a absenci hry v jiných hitparádách došli mnozí k vcelku logickému závěru, že srpnová third-person akce Control se asi moc dobře neprodávala.

Finské studio Remedy se však v nezvyklém tahu rozhodlo zareagovat, aby tyto zvěsti jejich dílu nadále neubližovaly.

Sepsalo speciální tiskovou zprávu, které budou naplno rozumět asi jen účetní či obchodníci z branže, ale její hlavní sdělení je jasné:

Nemáme prý vyvozovat předčasné závěry ohledně odbytu Control, je na ně zatím příliš brzy.

1

Tvůrci Alan Wake či Quantum Break připomněli, že se získalo dost financí díky uzavření exkluzivní dohody ohledně distribuce PC verze na Epic Games Store.

Uzavřená vydavatelská dohoda s Digital Bros S.p.A. prý finskému studiu garantuje 45 procent z hrubých tržeb hry, které zohledňují náklady na distribuci a marketing.

Nemáme prý moc věřit nebo se řídit tím, co ve svých finančních výsledcích uváděl jejich vydavatel krabicovek 505 Games, ani Digital Bros., protože situace z pohledu Remedy je odlišná.

Nikde přitom výslovně neřekli, že by se Control prodávalo dobře, co se týče tržeb a počtu kusů. Nadále však očekávají růst tržeb a zisku ve zbytku roku. Aneb zřejmě se tím myslí, ať si počkáme, než bude hra dostupná na Steamu později...?

Reklama

Přeskočit na komentáře (3)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna