Stadia spotřebuje 100 MB dat za minutu streamovaného hraní

Nic pro FUP - výsledek testu.

Služba Google Stadia už je v ostrém provozu pro ty, kteří si zakoupili přístup nebo pro novináře. A v plné nahotě se tak odkryl jeden její velký zápor, nemluvě o těch obavách ze zrušení a zatím málo nabízených her.

Podle zjištění testu na VentureBeat jde o pořádného žrouta dat, takže poskytovatelé připojení k internetu nebudou asi moc rádi.

Měření ukázalo, že za minutu takového streamovaného hraní spotřebuje Stadia přes 100 MB a to navíc pouze v rozlišení jen 1080p. Kdo by chtěl hrát ve 4K, musí myslet na ještě mnohem větší čísla.

1

Služba dopředu varuje, že k jejímu běžnému používání musíte počítat s přenosem 4,5 GB až 20 GB dat za hodinu. Těch 20 GB se prý shoduje se zkušenostmi redaktorů v případě použití 4K. Pokud hrajete v 1080p, udělá se provoz 7 GB za hodinu.

Takže pokud má někdo počítané připojení s FUP limitem, velmi rychle ho vyčerpá a s hraním skončil. Pokud údaje výše převedete na měsíční spotřebu takového průměrného hráče, jsou to vyšší stovky GB až TB dat a to by teoreticky v budoucnu mohlo přinutit některé poskytovatele k zavedení nových limitů, pakliže by se to mezi lidmi více rozmohlo. Nicméně Stadia zatím není v ČR oficiálně podporována.

Reklama

Přeskočit na komentáře (3)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna