Stadia prý zatím je v počtu kupujících selháním

Nic moc start a ohlasy.

Nová streamovací herní služba od Google se vůbec netěší oblibě redaktorů a médií. Nenechají na ní niť suchou a start před pár dny považují za zklamání - i vzhledem k tomu, jakou částku je potřeba zatím za testování zaplatit, jak málo tam je her či jakou hodnotu oproti tomu nabízí Xbox Game Pass či Project xCloud.

První recenze na webech ve světě sice oceňují dobrou technologii, leč kritizují vše ostatní. Počínaje chybějícími funkcemi, omezeným rozhraním, že některé hry neběží nativně ve 4K (jsou do něj jen uměle navýšeny z nižšího rozlišení) či v 60fps, což je případ Destiny 2 a Red Dead Redemption 2, nebo kvůli vysokým nárokům na přenesená data.

S nejnovějším hřebíčkem do prozatímní rakve Stadia přišel insider a redaktor Kotaku, Jason Schreier. Považuje start za monumentální fiasko, i kvůli zaslechnutí od někoho zasvěceného, že předobjednávky Founders Edition údajně nenaplnily očekávání provozovatele.

Ale nemusíte se bát, že by snad Google službu tak rychle zařízl, naopak. Prý neustále otevírá další a další studia, která se budou soustředit na tvorbu exkluzivních her pro tuto platformu.

Otázkou je, zda a kdy Google případně změní nepopulární obchodní model, v němž si musíte jednotlivé hry kus po kusu kupovat za standardní plnou cenu, včetně DLC. Nějaký model předplatného by zde totiž dával mnohem větší smysl, jako to poslední dobou praktikují všichni ostatní.

I ten ovladač pro hraní na Stadia se prý velmi složitě otevírá a opraví svépomocí:

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna