THQ Nordic překvapili hratelným demem Gothic remake

Rozhodněte, jestli předělá veškerý obsah klasiky nebo ne.

Takhle to má správně být. Bez jakéhokoli předchozího varování, vábení či úniků hned dostat to, po čem fanoušci toužili. A okamžitě si to moci zdarma zahrát. Pro zjištění zájmu o oživení klasiky lepší metoda než jakékoli nákladné průzkumy trhu od marketingových agentur či ukvapené konverze pro moderní konzole.

THQ Nordic překvapili vypuštěním dvouhodinového hratelného dema Gothic remake, prvního dílu už dvacet let starého fantasy RPG od Piranha Bytes. Stáhnout si ho může odsud (resp. z vlastní knihovny her) každý, kdo z dřívějška vlastní některou hru ze série či Risen 1-3 nebo Elex na Steamu.

1

Z originálu zůstal příběh, zasazení, prostředí, úkoly, postavy, nepřátelé, atmosféra, hudba... ale jinak to je po technické stránce úplně nová hra běžící na Unreal Engine 4, vyrobená novým týmem THQ v Barceloně. Spíš tedy takový reboot než remaster, kde je vylepšen hlavně bojový systém, jinak se snaží zůstat věrný předloze, jak to jen nejvíce jde, pochopitelně při modernizaci grafiky, zvuku či technikálií.

Výrobce chce znát váš názor, jestli byste o dokončení tohoto projektu měli zájem, resp. zda byste si ho zakoupili, případně co byste vylepšili. Až teprve ohlasy hráčů rozhodnou, zda to skončí demem či jestli bude tímto způsobem předělán veškerý obsah původní hry.

Piranha Bytes se na vývoji nepodílí, jejich nový velký projekt bude oznámen v příštím roce.

2
3
4
5
6
7
8

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna