Nejvíce vynášející digitální verze her v prosinci 2019

+ trendy očima NPD.

Analytická společnost SuperData publikovala výsledky svých odhadů o nejvíce vydělávajících digitálních hrách za měsíc prosinec 2019, kdy prý dosáhly nového maxima i meziročního nárůstu.

Grand Theft Auto 5 mělo mít nejlepší období od prosince 2017, s tržbami 85 milionů dolarů, i díky slevám či DLC Diamond Casino Heist do GTA Online.

Jiná hra Rockstaru, Red Dead Redemption 2, zase měla těžit z opožděného uvedení na Steamu, takže počet digitálek pro PC měl narůst z listopadových 400 tisíc na milion kusů.

Activision se zase prý vyplatila změna obchodního modelu u přídavků pro Call of Duty: Modern Warfare. Namísto Season Passu a placených balíčků map se soustředili na Battle Pass a mikrotranakce, což mělo vygenerovat o 4 procenta lepší výnosy než za shodné období u Black Ops 3.

Bezvadný měsíc měla zažít i mobilní hra Clash of Clans, navzdory sedmi letům od vydání údajně v prosinci vynesla 158 milionů dolarů.

1

Analytik Mat Piscatella z NPD zase na Twitteru poskytl trendy ohlížející se za 2019.

Éra organického růstu celého trhu díky většímu dosahu digitálních verzí prý skončila. Klíčový má nadále zůstat kvalitní obsah a hlavní série, které frčí více než kdykoli dříve.

Největšími herními platformami jsou nyní digitální obchody Microsoftu a Sony, což pro ně znamená vysokou ziskovost, když se u vlastních titulů nemusí s nikým dělit o tržby. Vlastnictví digitálních platforem má být klíčem k výsledkům v roce 2020.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Přivolaná povodeň vytáhne všechny hráče Cuisine Royale z úkrytu

Černé slunce se vznáší nad onlinovkou s aktualizací.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 28. února

Kytara DOOM, obnovení her i po restartu, zdarma Black Desert Online, nález v Call of Duty...

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna