Výsledky herní divize Microsoftu šly o Vánocích prudce dolu

Rozebíráme důvody + až na Game Pass.

Na úplném konci životnosti jedné generace konzolí by to nebyl nějaký důvod k panice či vážnému znepokojení. Na druhou stranu, pár let starý Xbox One X trochu umazal hrany přechodu mezi jednotlivými generacemi, takže k zamyšlení to pro pány a dámy z Redmondu určitě je, zvlášť když se díváme na dvouciferná čísla.

Ve druhém čtvrtletí fiskálního roku Microsoftu došlo k masivním propadům souvisejícím s herní divizí.

Tržby ze software a služeb na Xboxu meziročně klesly o 11 procent, výnosy z hardware dokonce o 43 procent a celkově příjmy z her spadly o 21 procent (na 905 milionů dolarů).

1

Důležité je podívat se na to, kdo či co je viníkem. Toho hlavního MS vidí v tom, že loňský podzim neměl takový bestseller (prý nějaký od third-party výrobce), jaký tu byl o rok dříve. Možná se tím myslí Red Dead Redemption 2. Dle názoru analytiků je však zakopán pes v nižším utrácení za mikrotransakce ve Fortnite.

Další věcí je, že tržby z konzolí šly dolu hlavně kvůli docela zásadnímu zlevnění Xbox One S i Xbox One X před Vánoci, což nemuselo nutně znamenat i nižší počet kusů (ty celkové stále oficiálně neznáme).

U first-party her jde zase o to, že všechny jsou hned na kanibalizující službě Xbox Game Pass - ostatně i MS uvedl, že jejich počet předplatitelů opět šel nahoru (může se týkat i Xbox Live Gold). Šéf Satya Nadella upřesnil, že se počet uživatelů služby v daném čtvrtletí více než zdvojnásobil (nepochybně díky promo akcím s úvodním měsícem za dvacet korun), i počet aktivních uživatelů měsíčně, a že xCloud již testují stovky tisíc lidí.

Reklama

Přeskočit na komentáře (3)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna