UbiSoft: Nextgen konzole rozjedou vše z těch starých

Další potvrzení.

Už o tom mluvili někteří insideři, ať se nezbavujete her pro současnou generaci do bazaru či kamarádům, protože se vám ještě budou hodit.

Ačkoli Sony a Microsoft to zatím stoprocentně nepotvrdili - možná kvůli nejistotě, zda se jim to povede realizovat, jak chtějí - ostatní mluví za ně. Jako třeba šéf UbiSoftu, Yves Guillemot:

"Nové konzole (PlayStation 5 a Xbox Series X) dokáží rozběhnout téměř vše ze starých her na předešlých konzolí."

Podle něj to bude v herním průmyslu přelomová novinka. Má to prý umožnit starým generacím, aby zůstaly být důležité na trhu "velkých konzolí" po mnoho dalších let.

1

Jak to vlastně celé interpretovat? Pokud opravdu PS5 rozjede všechny staré hry z PS1, PS2, PS3 a PS4, jednak nebudou muset tolik vznikat jejich re-releasy či remastery. Hry pro staré konzole tolik nezestárnou, budou cennější než dnes a nebudete si muset doma držet oldgen konzole, abyste je spustili.

A zadruhé by to teoreticky mohlo poskytnout svobodu hráčům ve výběru, kterou verzi hry si pořídí. Příklad: nový Assasins Creed vznikne v lepší a hezčí nextgen verzi pro PS5, kterou rozjede jen nová konzole. A pak paralelně s tím coby cross-gen titul bude existovat i v horší verzi pro PS4, kterou však spustíte jak na cílové PS4, tak nově i na PS5. Tím pádem by klidně horší PS4 verze hry mohla být o něco levnější a kdo z majitelů PS5 nemá na lepší verzi Assassina, může se spokojit s tou slabší PS4kovou třeba za půlku ceny.

Reklama

Přeskočit na komentáře (4)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna