Věrně předělaný Fallout 4 do Dreams k vyzkoušení

Fascinující napodobenina hry od Bethesdy.

Že je v pátek vydaná nová hra tvůrců LittleBigPlanet ze studia Media Molecule velice výkonnou platformou pro tvorbu vlastních her a že může jít do jisté míry o revoluci pro nezávislé autory, to se už vědělo déle. Ale že v ní půjdou vytvořit až takové věci, to doslova zůstává rozum stát.

Celá herní branže dnes nemluví o ničem jiném, protože to s sebou přináší hned několik zajímavostí a otazníků, zejména co se týče ochrany duševního vlastnictví.

Nějaký nadšenec neuvěřitelně věrně napodobil klasický Fallout 4 ve hře Dreams na PS4, že prakticky nepoznáte rozdíl. Dle škarohlídů snad krom menší zabugovanosti než v předloze:

Samozřejmě to zatím není kompletní hra (ta asi zatím nebude kvůli paměťovým omezením a velikosti levelů), pouze menší otevřený svět se šesti úkoly, čtyřmi minihrami a předvedením NPC. Zabralo mu to prý zhruba jen půl roku práce (v dřívější Early Access verzi hry), což na jedince není špatné (viz srovnání se stohlavým týmem Bethesdy).

Fascinující to je v tom, že úplně všechno do puntíku odpovídá originálu, včetně těch nejmenších detailů. Animace robota, textury pustiny, zbraně, celé uživatelské rozhraní, typický zelený font, dokonce i Pipboy. Přitom to není pouze nějaká vykrádačka (import) původních, už hotových grafických podkladů či souborů z Fallout 4, nýbrž jen mohutná inspirace a jejich udělání od nuly přímo v nástrojích Dreams.

Otázkou zůstává, co na to Bethesda a její agilní právníci, resp. jak se k tomuto trendu postaví výrobci všech ostatních her momentálně předělávaných v Dreams. Je dost dobře možné, že se autorovi ozve a zaměstná ho, nebo může vyhrožovat soudy a bude z toho precedens. Na druhou stranu si asi nebude chtít nahněvat Sony coby klíčového obchodního partnera a hrdého vydavatele Dreams.

Zdejší Fallout 4 je hlavně obrovským příslibem do budoucna. Když se toto zrodilo víceméně na koleně, jaké hry asi tak v Dreams dostaneme třeba za rok, až se všichni naučí s nástroji a zaměstnají větší týmy lidí, nebo až bude jednou na světě ta pravděpodobná konverze pro PS5 s bohatšími technickými možnostmi...?

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

Vše o hře z tohoto článku

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna