Exkluzivní hry pro nextgen jsou nejméně důležité, vzešlo z ankety

Překvapivý výsledek.

Možná na tom přístupu Microsoftu něco bude...

Zakladatel série Mortal Kombat a šéf vývojářů posledního jedenáctého dílu, Ed Boon, uspořádal na osobním Twitteru anketu týkající se konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X.

Více než 50 tisíc hlasujících tam dalo najevo, co je pro ně u nextgen konzolí důležité a co naopak je vedlejší. Výsledky jsou docela překvapivé.

1

Logicky, za hlavní respondenti považují, aby byly příští konzole cenově dostupné - tato možnost vyhrála s 37 procenty.

Na druhém místě se s 30 procenty odpovědí umístila možnost, aby tyto mašinky letos na Vánoce dokázaly rozjet hry z předešlých generací, čili zpětná kompatibilita, která je od Microsoftu i Sony de facto slíbena.

Třetí skončila volba "lepší grafika" a až na posledním místě figurují exkluzivní hry pro PS5 či XSE, pro něž hlasovalo jen 13 procent respondentů, což je nečekané.

2

Jak známo, přístup obou výrobců se ohledně exkluzivit liší. Zatímco Microsoft řekl, že je pro start Xbox Series X mít nebude, protože všechny nové tituly budou fungovat i na starších modelech Xboxu. U Sony se naopak očekává celá řada exkluzivit nové platformy, které budou mít za úkol přimět k upgradu z PS4 na PS5.

Reklama

Přeskočit na komentáře (4)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna