Ovladač PS5 by mohl měřit, jak se zrovna potíte či nervujete

Nález patentu pro ovlivnění herních zážitků.

Pakliže by se tato vychytávka skutečně stala součástí DualShock 5 u PlayStation 5, což zatím není jisté ani potvrzeno, umožnilo by to velice inovativní herní zážitky.

RespawnFirst našli patent Sony týkající se ovladače u příští konzole.

Údajně by mohl využít technologii biometrické zpětné vazby, což znamená, že by tento senzor monitoroval rychlost tlukotu srdce a jak moc se hráč potí, čemuž by následně přizpůsobil hratelnost.

3

Hráč by prý vůbec nemusel nic zadávat v nějakých otravných menu, všechno by si od něj ovladač "vzal" sám, pokud by tedy tato funkce byla povolena v nastavení konzole.

Mluví se o tom, že v herním průmyslu panuje zájem o více vtahujících a více interaktivních zážitcích, které zajistí větší zábavu hráče.

Čili představme si třeba nějakou srdceryvnou scénu třeba z Detroit či The Walking Dead, kde se musíte rozhodnout mezi špatnou variantou a ještě horší ohledně vaší oblíbené postavy, z čehož máte vyloženě nervy na pochodu. Když by hra prostřednictvím zmíněného ovladače poznala, jak to dost prožíváte, mohla by vše změkčit, abyste se u toho nerozebrečeli či dokonce neměli infarkt, nebo naopak ještě přitvrdit, aby vygradovala vaše emoce na maximum.

Nabízí se i určité jiné možnosti využití, například že by ovladač sám detekoval, který člen rodiny si ho právě vzal do ruky a hodlá začít hrát, a přizpůsobila by se tomu obtížnost, typicky třeba pro děti.

1

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Doporučeno | RECENZE Age of Empires 4

Výborně kráčí ve stopách druhého dílu.

Prozkoumejte australskou divočinu v remasteru tasmánského tygra

Kouzelná trojrozměrné plošinovka již koncem týdne.

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna