Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 10. března

Velikost DOOM, Modern Warfare 2 Remastered, odklady kvůli koronaviru, rozjetí Dante's Inferno, rozpočet Fallout 76 DLC...

"Dobré ráno s Eurogamerem" je originální koncept českého Eurogameru, který se od roku 2013 stal tak oblíbeným, že ho později přejaly jiné weby. Publikován je (ne)pravidelně dle časových možností ve všední dny týdne obvykle v 6:15 či v 9:15. Stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně.

- Velikost Day 1 patche pro DOOM Eternal v den vydání bude činit 5 GB. Hlavní programátor id Software také potvrdil předpokládané, tedy že všechny hlavní konzole (včetně původních modelů PS4 a X1), kromě Switch, zprovozní hru v 60 fps, stejně jako tomu bylo u minulého dílu.

- Někdy později v letošním roce má vylézt Modern Warfare 2 Remastered i s multiplayerem, tvrdí insider Okami, který v předstihu věděl o Warzone či alfě Gunfight. Koresponduje to s oficiálními plány Activision ohledně vícero remasterů pro 2020.

- Březnová nabídka her Humble Choice zahrnuje Planet Coaster, Turoka či F1 2019.

1

- Elden Ring nakonec nepoběží na Unreal Engine (nýbrž na vlastní technologii From Software jako předešlé hry) ani nevyjde v tom červnu 2020 (jak sami tvůrci před časem uvedli v novoročním kalendáři), pravil zasvěcený Omni, který také nepředpokládá chod hry v 60fps na nových konzolích.

- MP hra Resident Evil Resistance zahrne lootboxy s kosmetickými předměty typu aerosol, masky, hlasové zprávy. Přístup k bednám bude přes herní měnu, ale není jasné, jestli to samé půjde koupit i za skutečné peníze.

- Sekiro: Shadows Die Twice dostalo modifikaci, která náhodně rozmísťuje nepřátele a předměty ve hře.

- Povedlo se rozběhnout celé Dante's Inferno od začátku až do konce na PlayStation 3 emulátoru RPCS3, v 60fps a 4K:

- Modder se podíval na zoubek trhání starého Batman: Arkham Knight a namísto vývojářů vytvořil neoficiální opravu přes DirectX 11 hooking. Problém prý byl v tom, že se streamovací systém hry neustále snažil o dělání tisíců nových textur namísto jejich pouhé recyklace.

- Tvůrci rozšíření Wastelanders pro Fallout 76 překročili interní rozpočet pro dialogy NPC postav, protože si prostě nemohli pomoci tam některé věci nedat. Nejeli prý na kvantitu, nýbrž na znovuhratelnost. Bethesdu jen trochu trápí, že ačkoli třeba tvorbou obsahu stráví půl či třičtvrtě roku, mnozí ho stihnou všechen projet za pouhé dva týdny a pak nemají co dělat, na to má být jedinou odpovědí generátor obsahu. Tvůrci také na konto zpackaného startu Fallout 76 prohlásili, že pokud by se nezkoušely nové věci, nikdy by nevznikly hry jako třeba Horizon Zero Dawn.

- Živé akce kvůli koronaviru zrušili už také Electronic Arts a Mojang, týká se to zejména progamingových turnajů v Apex Legends či FIFA, resp. Minecraft Festivalu.

- V důsledku šíření viru a souvisejících opatření bylo odloženo také uvedení Early Access verze vesmírního simulátoru Everspace 2. Tvůrci prý měli mít schůzky s potenciálními partnery a výrobci konzolí, ale vše se opozdilo, což způsobilo skluz testování.

- Majitelé PC verze Yakuza 0 dostali upgrade na Deluxe edici na Steamu zdarma.

- Třetí DLC pro Shenmue 3, Big Merry Cruise, venku 17. března.

- Off-topic: finální trailer na květnový film Black Widow od Marvelu:

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna