Robotího kamaráda pro hraní si patentovala Sony

Pozná vaše emoce a zareaguje, abyste se lépe bavili.

Zní to jako něco podobného co oficiální společnice najaté barem v určitých zemích světa (např. Chiang Mai). Chcete si zajít jen na jedno rychlé pivo a vyřídit pracovní emaily, ale ony si chtě nechtě přisednou a snaží se trochu nuceně rozvíjet základní konverzaci, předstírat zájem o vaše zájmy či zvou na kulečník - to vše s jediným cílem, abyste si dali více pití a utratili v podniku více peněz, i se snad lépe bavili. Když odejdete či na ně nemáte náladu, přesunou se zase k jinému stolu a takto to dělají se vší počestností po celý večer, než jdou samy domů.

Sony si už v roce 2018 zaregistrovala patent na jakéhosi robotího přítele či mazlíčka s lidskou tváří, který by seděl vedle vás na gauči a provázel vás hraním. Ne, není to opožděný Apríl, něco takového skutečně je v americké databázi, kde to bylo nalezeno v minulých dnech.

Robot by měl umět reagovat na hraní na obrazovce stejně jako vy, což by vás ve výsledku motivovalo k delšímu hraní a zlepšilo by to váš celkový herní zážitek, protože sdílená zábava je vždy lepší.

2

V popisku se praví, že "uživatel by si více vychutnal i jiný obsah jako filmy či televizní seriály, pokud by sdílel zážitek s tímto robotem, ve srovnání se sledováním všeho jen osamoceně".

Tento robot by údajně měl dokázat rozpoznat vaše emoce a pocity, jestli máte z něčeho radost, něco vás štve nebo vás něco překvapilo - za pomoci fotografických a zvukových dat, na což by hned adekvátně zareagoval pohyby, zvuky a dokonce i mluvou.

Pokud byste někdy přetahovali herní seance do pozdních nočních hodin, robot by se měl snažit umravnit vaši špatnou životosprávu s návrhem, ať už jdete spát do postele. Ale to až s rozšířenou funkcionalitou, nikoli s tou základní.

1

Zajímavou myšlenkou je i to, že by se vybrané first-party hry přizpůsobily tomu, jestli robota vedle sebe máte nebo ne: mohl by přispět do hry jako virtuální hráč (v kooperaci) nebo fungovat jako nepřátelský tým, což by mohlo robota vedle vás rozesmutnit, pokud by nějaký zápas prohrál.

Samozřejmě nikde není zaručeno, že právě takový robot by časem mohl být součástí hraní na PlayStation 5, je klidně možné, že celý nápad bude (nebo už byl) poslán na smetiště dějin. Ale určitě by se o tom hodně mluvilo a spousta lidí by takového společníka ráda využila.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna