Dvě nové značky pro PS5 představeny: Returnal a Pragmata

Nehostinná planeta a holka v "rozbitém" New Yorku jak od Kojimy.

Aby to nebyla jen samá pokračování zavedených sérií, musela se Sony pro PlayStation 5 vytasit i s nějakými novými značkami.

Returnal bude dosud nejvíce ambiciózním projektem finského studia Housemarque, které se předtím soustředilo na arkády typu Alienation, Super Stardust HD či Resogun.

1

Zde vás ve 2021 pošlou na nehostinnou tajemnou planetu v third-person střílečce s uvízlou vesmírnou pilotkou. Pokaždé, když zemře, bude oživena v pozměněné podobě.

Hratelnost má kombinovat akci s kradmým postupem a budete moci jednoduše přepínat mezi zbraněmi jediným triggerem na DualSense gamepadu. Jiné uplatnění najde PS5 coby exkluzivní platforma v 3D audiu, které vám má pomoci zorientovat se v cizáckém světě a nepřehledném boji.

2
3
4

Mnohem lákavěji dle debutového filmečku působí Pragmata, nová značka od Capcomu pro PS5, ovšem cílená až na rok 2022.

Zavede vás do opuštěného, jaksi zaseklého velkoměsta ala Times Square z New Yorku, kde pouze běží velkoplošné reklamy mezi žlutými taxíky. Postava ve skafandru dokáže svými schopnostmi a kapsulemi odhalit, co se dělo v prostředí, a potká tam dívenku vedle hologramu kočky. Načež se něco stane a všechno včetně aut je vymrštěno vysoko do vzduchu a vcucnuto přes jakousi orbitální stanici na Měsíc (nebo obráceně?).

Mnozí byli přesvědčeni, že to natuty musí být nový projekt Hideo Kojimy nebo pokračování Death Stranding, ale zatím k tomu nejsou žádné informace. Není vyloučeno, že za pár dnů může být slavnostně odhaleno, co to vlastně bude zač.

5
7
8

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna