Jedna PS4 každých 30 vteřin. Vyrábí ji totiž samí roboti

Pohled do japonské továrny.

Od premiéry na přelomu let 2013 a 2014 už uteklo hodně vody, což dovolilo spoustu věcí optimalizovat a automatizovat. Takový je zhruba závěr zajímavé reportáže od Nikkei's Asian Review o tajné zbrani Sony.

Její konzole PlayStation 4 se totiž nevyrábí jen v Číně, jak se dosud mnozí domnívali, nýbrž i v továrně v Japonsku. Konkrétně v městečku Kisarazu, které je vzdáleno jen přes zátoku od Tokia.

Téměř plně automatizovaná výrobní linka, která v nenápadné bílé budově vznikla v roce 2018, má délku 31 metrů a je schopna vyrobit jednu konzoli PS4 každých 30 vteřin.

1

Vděčí za to dvaatřiceti robotům, kteří dokáží konzole sestavit rychleji a efektivněji než běžní zaměstnanci. Roboti pochází od Mitsubishi Electric a občas si dva pomáhají, například jeden drží kabel a druhý ho zakroutí.

Lidí je do výrobního procesu zapojeno jen pár, přesně čtyři, z nichž dva dávají na linku základní desky a zbylí dva balí finální konzole, když jsou vyrobeny.

999

Nejnovější hry testujeme na výkonném počítači LYNX Grunex Super Gamer 2020.

"Neexistuje asi žádné jiné místo, do nějž jsou zapojeni roboti takovým způsobem. Je navržen tak, aby byl ziskový," uvedl k tomu inženýr. Zatím není jasné, jestli se sem časem přesune výroba i nadcházející PlayStation 5.

2

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna