JRC: O PlayStation 5 je enormní zájem, upřednostníme ty s platbou předem

Šéf předního obchodu se vyjádřil pro Eurogamer.

Navazujeme na ranní článek o situaci v Alza.cz a Xzone ohledně předobjednávek PlayStation 5, kde se jich prý dosud nabraly už nižší tisíce kusů (neoficiální údaj).

Za největší domácí řetězec specializovaných prodejen s hrami, JRC Czech, se k tomu pro Eurogamer dnes odpoledne vyjádřil sales and marketing director Martin Bednár:

"O novou konzoli PlayStation 5 je u nás enormní zájem. Bohužel množství určené pro český trh je limitované, nadále však jednáme s lokálním zastoupením PlayStation o dalších dodávkách."

Jak zdůraznil, JRC upřednostní zákazníky, kteří svou předobjednávku zaplatili předem. Tito lidé tam mohou mít jistotu, že svou konzoli obdrží v den vydání. JRC spustilo možnost předobjednávky mezi prvními krátce po půlnoci ze středy na čtvrtek (dali jsme vám to vědět hned pár minut poté).

1

Obchod také slíbil, že bude včas informovat všechny své zákazníky o stavu jejich objednávky, aby byli v obraze.

Bednár závěrem varoval, že alokované zásoby pro oficiální start 19. listopadu 2020 jsou už nyní v JRC víceméně rozebrány (na jejich webu se již nyní nově uvádí "bez garance dodání v 2020"), ostatně tak jako v drtivé většině obchodů ve světě. Po fenomenálním úspěchu PS4 je zkrátka o příští generaci konzole od Sony obrovská poptávka, což se dalo předpokládat:

"Ten, kdo si u nás udělá předobjednávku nyní, si bude muset počkat na začátek příštího roku, kdy očekáváme další naskladnění. Aktuálně jsme posunuli datum vydání na únor 2021."

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna