Netrapte PlayStation 5 zamčením do uzavřeného prostoru, jinak...

První fotka po přehřívání.

Sony věnovala spoustu času a energie na vývoj masivního systému chlazení PlayStation 5, jak bylo patrné nejen z oficiálního rozebrání.

Jenže jsou situace, kdy se s konzolí špatně zachází a pak si s tím logicky neporadí ani sebelepší větrák či promyšlená ventilace.

Jako když nějaký, s odpuštěním, hlupák nechal zamknout PS5 do malé skleněné vitríny v prezentačních prostorech (kiosku) amerického obchodu BestBuy. Což o to, nikdo ji pak otamtud neodcizil, v tom byl sice účel splněn, ale konzoli se takové (až skoro sadistické) trápení vůbec nezamlouvalo:

1

Nedostatek proudícího vzduchu z bezprostředního okolí pro chlazení vnitřností pak vyústil v to, že se vystavená konzole nevyhnutelně přehřála. Poprvé tak byla k vidění chybová obrazovka na toto vskutku ožehavé téma, kterou někdo zdokumentoval:

"Vaše PS5 je příliš horká. Vypněte PS5 a počkejte, než se její teplota sníží," varovně nabádá. Čili to samé, co jsme zvyklí to vidět na iPhonu či iPadu, když je zapomenete nechat dlouho ležet na přímém slunci v teplém letním dnu (nebo stačí být uvnitř pokoje v tropech a souběžně nabíjet i používat funkci Personal Hotspot pro připojení laptopu k internetu přes mobil).

2

Osud této konkrétní nebohé konzole, jak to s ní ve finále dopadlo - jestli si toho někdo ze zaměstnanců obchodu všiml a vypnul ji - nebyl v době uzávěrky znám. Ale je určitě fajn, že Sony na tyto případy dopředu myslela a vybavila PS5 hned několika snímači teploty. Tím se může zabránit mnohem větším škodám na hardwaru či eventuálnímu požáru, oproti němuž je ztráta postupu v rozehrané hře legrací.

Reklama

Přeskočit na komentáře (3)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna