Mít PS5 v únoru? Zapomeňte, přední české obchody mluví o dostupnosti až ve 2. polovině 2021

A kolik procent objednávek zatím mohly uspokojit?

Včera jsme tu sice psali, že by měla příští týden dorazit příští várka konzolí, ale v celkovém kontextu (ohromná poptávka vs. nabízené kusy) to bude jen takové "plivnutí do moře", dá-li se to tak vůbec nazvat.

Než se dostane na úplně každého, kdo si usmyslí PlayStation 5 pořídit a impulzivně pro ní vyrazí do kteréhokoli obchodu v ČR, kde by ji běžně našel na pultech jako jiné zboží, bude trvat odteď minimálně půl roku nebo spíš ještě déle. Ten dříve avizovaný únor 2021 je tedy realistický snad jen pro vybrané šťastlivce s objednávkou hned v polovině září, kteří nebyli mezi těmi úplně prvními.

Eurogameru tuto zásadní, neradostnou novinu sdělil Martin Bednár, sales and marketing director JRC Czech, největšího domácího specializovaného obchodu s hrami:

"Další zásilku PS5 konzolí očekáváme začátkem příštího roku. Věříme, že se podaří našemu dodavateli Sony PlayStation CZ zajistit co nejvíc kusů. Pokud však nedojde k nějakému razantnímu navýšení alokace, tak předpokládáme, že do standardního prodeje se dostane PS5 konzole v druhé půlce roku 2021."

Takto vypadalo pár spokojených zákazníků, kteří si ve čtvrtek z JRC konzoli odnesli:

1
23

Bednár zopakoval, že o konzoli PS5 je u nich stále enormní zájem. JRC prý budou schopni do konce letošního roku vybavit jenom 17% všech předobjednávek od jejich zákazníků.

Poměr objednávek diskové a digitální verze je v tomto obchodě 4:1. To je odlišné od zbytku světa, kde převažuje model s Blu-Ray mechanikou výrazně větším zastoupením (viz třeba to Japonsko za úvodní týden).

Jiní domácí prodejci v článku na Novinky.cz vyslovili odhad, že PS5 mohou zákaznici dostat až v květnu příštího roku. Cituje například informace z Xzone.

Vyjádřil se tam také obchodní ředitel CZC, Tomáš Pilský: "Z první várky konzolí se dostane přibližně na 15 procent zákazníků, zbytek předobjednávek musí počkat na později. Nejbližší zásilka dorazí v prosinci, ale i ta je beznadějně vyprodaná. Skladem budou tyto konzole nejdříve v první třetině, spíše však první polovině roku."

Čtěte také: Pro úplnost oficiální tisková zpráva domácí Sony ke startu PlayStation 5 - Všechna známá fakta v kostce.

33
44

Reklama

Přeskočit na komentáře (35)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

Nádherný fanouškovský plakát Elden Ring, původní Dark Souls právě slaví 10 let

Autorem je @marvor009 - pocity z předváděček od všech jsou velmi, velmi pozitivní.

Neo: The World Ends with You míří na PC

Japonské akční RPG z PS4 a Switch v červenci bude exkluzivně na Epic Games Store 28. září.

- komentáře (35)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna