Které hry nejvíce okrádají hráče o spánek?

Poněkud pochybná "studie".

Že je spánek nezbytně důležitý a zdravý, to si patrně uvědomuje každý, aniž by musel číst vědeckou knihu "Proč spíme" od Jan Melvil Publishing. Ale zdaleka ne každý se tím přesto ve svém životě řídí.

Toto nevšední téma si vybral jako námět pro studii jeden web, který se zaměřuje na hazardní webové hry. Jeho název úmyslně nebudeme uvádět, protože to celé smrdí pouhým záměrem nějaké marketingové agentury, aby se těmito zmínkami o studii zviditelnil ve vyhledávačích a přitáhl rafinovanou oklikou pozornost ke svému hlavnímu byznysu, na němž vydělává (viz třeba TheDubrovnikTimes).

Výsledky a jejich relevanci proto berte se značnou rezervou, ač tvrdí, že se průzkumu zúčastnilo sedm tisíc lidí.

0

Doporučených sedm hodin denně dle nich nespí dvě třetiny respondentů, a mohou za to často právě podmanivé hry.

Viníkem tradičního syndromu "ještě jednu hru či kolo či tah a půjdu spát" mají být údajně nejčastěji Minecraft, Rust, Fortnite, Among Us či Call of Duty.

Z herních žánrů logicky nejvíce během nočních herních seancí frčí first-person střílečky, PvP, multiplayerové akce, sporty a onlinovky.

Jiným zjištěním má být, což úplně volá po zařazení do seznacechtivých titulků, že "hráči průměrně ztratí 912 hodin spánku ročně", ačkoli to působí vycucáním si z prstu a nelze to nijak věrohodně doložit či ověřit.

1
2
3
4

"Necelé dvě třetiny (62%) hráčů přiznaly, že kvůli hrám vynechaly práci nebo speciální příležitost. Další negativní dopad přiznalo 53% hráčů, ti se kvůli hrám dostali do rozporu se svými přáteli či rodinou. A hraní má dopad i na zdraví hráčů. 30% dotázaných přiznalo bolest zad, 26% vysychání očí a 8% prý trpí poruchou koncentrace kvůli přílišnému hraní," citoval tuto poněkud pochybnou "studii" domácí Grunex.com.

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Technický rozbor Deathloop na PS5 a PC

Od začátku navrženo pro raytracing.

Uniklé dlouhé video ze Saints Row

Třináctiminutové seznámení s hrou v kostce.

Oznámení Jagged Alliance 3

Plnohodnotné pokračování.

Příběhový trailer ELEX 2

O sjednocení lidu.

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna