Sony: PS5 bude mít více exkluzivit než PS4

O tichých investicích a zásobování trhu.

Není to jen o Microsoftu a jeho akvizici Bethesdy, jak by se poslední měsíce mohlo zdát z mediálního vyznění. Ani Sony nezůstává být v této oblasti nečinnou.

Šéf její zábavní divize Jim Ryan dnes poskytl rozhovor pro japonský placený list Nikkei, kde se na toto téma zajímavě, leč bez bližšího upřesnění vyjádřil:

"PlayStation 5 bude mít více exkluzivních her než předešlé generace našich konzolí."

1

Říká, že Sony prý sice potichu, ale nepřetržitě investuje do her vysoké kvality na PlayStation, aby se ujistila, že výše zmíněného cíle dosáhne.

Ryan připomněl, co se stalo již v únoru 2020, a to jejich odkoupení studia Insomniac, které se jim za to odvděčilo veleúspěšným Spider-Manem a ještě v létě odvděčí s Ratchet and CLank. Nevyloučil ani další akvizice v budoucnu (spekulovalo se mj. o odkoupení Remedy či minimálně domluvení se s nimi na nějaké exkluzivitě, což zatím není potvrzeno).

Aby se zalíbil japonskému publiku, prohlásil, že je pro ně důležité vytvořit software, který je pro něj šitý na míru a PS5 proto od začátku nabídla řadu titulů od japonských studií, se kterými chtějí navázat silnější vazby (navzdory nedávnému zavření Sony Japan Studia).

Co se týče přetrvávajícího nedostatku konzolí PS5 na celosvětovém trhu, šéf Sony vysvětlil, co už se všeobecně ví - že prostě zásobování kvůli koronaviru je složité a že teď musí nabízet skladové zásoby jen online. Poptávka po polovodičích je prý stále obrovská, přesto se Sony ptá svých dodavatelů, zda by mohli zvýšit výrobu, aby letos dodali na trh více konzolí.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Vesmírná arkáda Chronus přiletí 3. prosince

+ technikálie, vše o ní v kostce.

Fotky z Asus Media Day 2021

Zúčastnili jsme se páteční akce v Praze.

Oficiální nosný motiv Suicide Squad: Kill the Justice League

Hra bude 16. října 2021 v 19 hodin na DC FanDome.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna