PlayStation 4 se prodalo už jen půl milionu kusů, výroba PS5 do března zajištěna

+ Sony o výsledcích her, silný červenec v Británii.

Není to nějaký šok, když se jedná o výběhovou konzoli a pozornost se dávno upíná jiným směrem, přestože i ještě letos na podzim vzniknou mezigenerační tituly hitů typu Call of Duty.

Sony zveřejnila své kompletní fiskální výsledky za minulé čtvrtletí: od dubna do června 2021 prodala jen půl milionu nových PlayStation 4, čímž se s nimi celkově dostala na 116,4 milionu kusů.

PlayStation 5 za jaro 2021, které bylo pro Sony z pohledu tržeb vůbec nejlepším tímto čtvrtletím všech dob, přibylo 2,3 milionu kusů na těch celkových 10,1 milionu.

1

A co je nejdůležitější - finanční ředitel Hiroki Totoki prohlásil, že se jim navzdory nedostatku polovodičů na trhu podařilo sehnat dostatek nezbytných čipů k tomu, aby se dal dosáhnout jejich stanovený cíl s počtem vyexpedovaných PS5 do 31. března 2022. Prý v tomto směru podnikli řadu kroků a byli úspěšní.

Jak známo, cílem do března 2022 je 14,8 milionu kusů, takže když se teď prodalo 2,3 milionu, zbývá ještě od července do března "stihnout" prodat 12,5 milionu PS5.

Hry Ratchet and Clank: Rift Apart a MLB The Show 21 (zde díky DLC) jinak překonaly prodejní očekávání Sony, ačkoli meziročně došlo k poklesu, protože v červnu 2020 bylo velmi silné The Last of Us 2. Celkově je spokojena se všemi first-party tituly z jara, což tedy znamená i Returnal. Do budoucna chce zrychlit investice do akvizic, aby posílila své výrobní schopnosti.

Sony také považuje za úspěšné PC porty Horizon Zero Dawn a Days Gone.

PS5 prý jde velmi na odbyt i v červenci: Christopher Dring, šéfredaktor webu Gamesindustry, prohlásil, že se ji prodalo téměř tolik kusů, co všech ostatních konzolí dohromady.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Technický rozbor Deathloop na PS5 a PC

Od začátku navrženo pro raytracing.

Uniklé dlouhé video ze Saints Row

Třináctiminutové seznámení s hrou v kostce.

Oznámení Jagged Alliance 3

Plnohodnotné pokračování.

Příběhový trailer ELEX 2

O sjednocení lidu.

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna