Fallout: New Vegas

Boj o přežití v nevadské poušti.

Britský PC Gamer na svých stránkách jako první odhalil Fallout: New Vegas, nepřímého nástupce legendárního postapokalyptického RPG, který vzniká ve studiích Obsidian Entertainment. Tenhle tým založili bývalí autoři prvních dvou dílů Falloutu z Black Isle Studios a mají na svědomí pokračování řady RPG. Nyní pracují pod záštitou Bethesdy, tedy výrobce Falloutu 3. Což znamená například to, že Fallout: New Vegas využije právě engine Falloutu 3. A tím podobnosti rozhodně nekončí - ovšem nepředbíhejme.

Samotná hra, kterou opět uvidíte z pohledu vlastních očí, se má odehrávat v americkém státě Nevada, v okolí města Las Vegas a především pak v poušti Mojave, která zabírá významnou část jihovýchodní Kalifornie. A tentokrát si nezahrajete za obyvatele jednoho z protiatomových krytů, nýbrž za obyčejného kurýra, který byl na své cestě smrtelně raněn.

Čekala by ho jistá smrt, nebýt pomoci roztomilého domácího robůtka Victora (vycházející z dobových plánů a sci-fi 50. a 60. let), který hrdinu vyhrabe z písku a dopraví až ke svému majiteli, doktoru Mitchellovi. Následuje rozsáhlé ošetření ran a po hrdinově rehabilitaci také následný test skillů, ve kterém se určí další směřování postavy.

Zde vybrané schopnosti budou mít zásadní dopad na vaše pozdější dialogy. Takže například pokud se stanete expertem na demolice, budete na toto téma schopni s někým vést konverzaci. Jakmile s výběrem vlastností skončíte, doktor vám posléze předá vašeho vlastního Pipboye a pak už se budete moci sami pustit do hraní.

1
Tajemná postava s vlajkou na úpatí New Vegas.

Samotný příběh hry se bude točit okolo konfilktu New California Republic (její vlajku jste mohli vidět v teaser traileru), Caesar's Legion (společnosti na otrokářské bázi, původně zamýšlené do zrušeného Van Burenu) a obyvatelů města New Vegas. To zůstalo překvapivě vcelku zachované, protože na něj nedopadlo tolik jaderných hlavic. New California Republic bude sídlit na letišti McCarran, kdežto Caesar's Legion si vybudovali tvrz v bezprostředním okolí města.

Do konfliktu zasáhnou také supermutanti, usadivší se v pohoří Black Mountain. Seznámíte se s nimi hned na své první misi, kde dostanete za úkol zachránit ze spáru supermutantů jednoho ghoula jménem Raul. Toho supermutantka jménem Tabitha nechala naživu, aby se staral o jejího oblíbeného robota.

Pokud se vám tento úkol podaří splnit, Raul se bude moci přidat do vaší party - v takovém případě ho budete ovládat pomocí jednoduchých příkazů typu "Zůstaň, Následuj mě, Zaútoč", apod. Stejně tak bude možné mu nařídit, aby útočil zásadně na blízko anebo naopak používal střelných zbraní.

Mezi supermutanty se objeví i elitní mutantí hlídky Nightkin (poprvé k vidění v poslední lokaci prvního Falloutu), z celé téhle rasy navíc během hraní potkáte dva druhy nepřátel: chytřejší supermutanty, jak je znáte z prvního Falloutu, i ty mírně retardované z druhého dílu.

10
Kovboj z videa je ve skutečnosti neonovou postavičkou Vegase Vica z lasvegaských kasin.

Podle časopisu někteří supermutanti nápadně připomínají i své předchůdce z třetího Falloutu a vyskytne se mezi nimi i již zmiňovaná Tabitha, supermutantka s účesem jako z padesátých let a podle všeho jedna z vůdčích postav celého klanu. Alespoň jednou také budete moci členy téhle bandy přesvědčit, aby začali bojovat sami mezi sebou. Pro úplnost dodejme, že ve hře se objeví ještě oblíbení gekoni. A kam že se ve Falloutu: New Vegas podíváte?

Reklama

Související obsah

Současné konzole by Baldurs Gate 3 neutáhly. Románky budou

Dozvuky včerejška - veškeré info na jednom místě.

Přivolaná povodeň vytáhne všechny hráče Cuisine Royale z úkrytu

Černé slunce se vznáší nad onlinovkou s aktualizací.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 28. února

Kytara DOOM, obnovení her i po restartu, zdarma Black Desert Online, nález v Call of Duty...

Také na webu...

- komentáře (23)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna