Průvodce Just Cause 2

Tipy pro 100% dokončení.

Just Cause 2 je vskutku obrovská hra. Pokud ji chcete poctivě kompletně dokončit, bude to znamenat nejspíše desítky hodin stereotypního prohledávání ostrova a trpělivého sbírání. Právě toho sběratelského materiálu se povaluje po ostrovech Panau tisíce kusů a bez koordinátů asi všechny ani nelze nalézt. My se jim proto budeme věnovat v druhé části průvodce, když si nejdříve představíme všechny frakce a hlavní poslání.

Odbojové skupiny

I když příběh není nijak podstatným prvkem Just Cause 2, je dobré vědět, že v zemi působí tři odbojové skupiny (factions), které sice společně brojí proti vládě a diktátoru Baby Panau, ale jinak každá sleduje své vlastní cíle. Váš agent Rico Rodriguez ovšem musí postupně spolupracovat se všemi.

První frakcí jsou Reapers (červený znak), panauská revoluční skupina, mající styky s ostatními komunistickými režimy v Asii, kde je Panauská republika fiktivně umístěna. Odborníci frakci popisují jako něco mezi gangstery a soukromou milicí, přičemž navenek se hájí bojem za práva zbídačených dělníků a rolníků. Jejich velitelem je bezskrupulózní Bolo Santosi, žena, která svoji pravou tvář dobře skrývá.

1
První nesmělé pokusy o let do vesmíru.

Roaches (modrý znak) je skupina vedená Razakem Razmanem, přičemž se jedná již o zcela kriminální organizaci ve stylu italské mafie nebo japonské Yakuzy. Jejich denním chlebem je prostituce a prodej drog, přičemž gang působí zejména v civilních podmínkách hlavního města Panau City.

Poslední skupinou pro spolupráci jsou Ular Boys (žlutý znak) pod vedením Sri Irawana. Tato grupa je snad nejnebezpečnější, protože prý praktikuje u svých rekrutů (mnohdy násilně odvedených) vymývání mozků za použití těžkých halucinogenů a její příslušníci se tak ničeho neštítí.

Hlavní úkoly

Vaše hlavní úkoly jsou v jádru dva. Jednak se máte postarat o svržení samozvaného diktátora Baby Panau, ale také máte zjistit, co se stalo s jiným agentem Tomem Sheldonem. Ten je nyní ztracený a s agenturou nekomunikuje. Jelikož se množí dohady, že zběhl s hlavou plnou tajných informací o operacích agentury, představuje i pro Rica velkou hrozbu, která musí být eliminována. Jedním z vašich vedlejších úkolů je taktéž ničení vládních a vojenských struktur (settlements), jichž je v Panau 360. Procentuální ukazatel při jejich ničení pak značí míru vládní kontroly nad demolovaným zařízením, přičemž kompletní destrukce na 100% značí úplné vymýcení kontroly nad zařízením. Destrukcí vlastně zvyšujete chaos v republice, přičemž s jeho stoupající výší se vám odemykají nové mise a nové předměty na černém trhu.

Takže musíte zničit extrémní množství objektů, přičemž přesné počty pro vaši statistiku jsou: sochy diktátora – 90, zásobníky bio paliva – 15, černé skříňky – 100, televizní vysílače – 320, ukryté peníze – 450, komunikační stanice – 75, stavební jeřáby – 40, balíčky drog – 100, palivové nádrže – 1020, zásobníky plynu – 30, čerpací stanice – 490, elektrické generátory – 400, tovární komíny – 50, mobilní radary – 30, těžební plošiny – 11, chemické potrubí – 55, propagandistické vozíky – 100, stacionární radary – 75, rozhlasové stožáry – 25, protivzdušné střely – 185, komunikační satelity – 30, zásobní sila – 90, transformátory napětí 100, vodojemy – 220, větrné elektrárny – 50 a další předměty (skull) 100. Absolvovat musíte ještě 75 závodů, přičemž za první místo vždy obdržíte 20 tisíc na konto.

Vystřelovací hák

Největší radost se skrývá v rozmanitém použití vystřelovacího háku. Např. vám dosti zrychlí cestu po svých, když se s ním můžete přitahovat vpřed, což platí hlavně při šplhání po skalách a kopcích. Z výšky sundáte hákem nepřítele, dva spojíte k sobě, nebo přivážete protivníka k plynové bombě, již výstřelem odpálíte do výšky. Možností je celá řada, přičemž je výborné objevovat další a další.

4
Těchto monumentů musíte sundat 90.

Praktický je Slingshot, tedy vznesení do vzduchu na padáku skrze vystřelený hák. Stačí vystřelit před sebe hák na vhodný objekt a vzápětí vypustit padák. Tah háku vás vynese do vzduchu, což můžete řetězit. Další možnost se nabízí např. při stíhání vozidel, které za jízdy můžete hákem spojit třeba s mostní konstrukcí, jež auto po napnutí lana vyhodí do výšky.

Typy protivníků

V Panau narazíte na 4 druhy nepřátel: Nejsnadnějším cílem je Grunt, základní typ vojáka bez ochrany, který často útočí ve skupinkách. Agresivnější jsou Elites, lépe vycvičené jednotky se silnějším armorem, na něž platí především jediný headshot. Velmi hbití jsou Ninjas, opravdoví japonští bojovníci s kouřovými bombičkami. Na ně nemůžete použít hák.

Středně chráněná kasta Demolition Officers ráda hází výbušniny, na blízko pak používá automaty SMG. Dejte si pozor na jejich smrt, protože vždy kolem sebe rozhodí časové nálože. A poslední jsou zvláště významní plukovníci (Colonels), jichž je v armádě přesně 50. Ti jsou speciálními a velmi odolnými cíly, za jejichž eliminaci dostanete peníze. Na ně taktéž hákem nedosáhnete a ani headshot nestačí jediný. Nejlepší jsou na ně výbušniny nebo stacionární zbraně.

Reklama

Související obsah

Red Dead Redemption 2 má datum na Steamu

+ videosrovnání nejnižších a nejvyšších detailů.

Modeři dělají s Red Dead Redemption 2 PC psí kusy

Malý kovboj nebo naopak obří postava: vymakanější verze traineru.

Také na webu...

- komentáře (7)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna