Dnes tu máme naprosto klasickou ukázku, jak vznikají dezinterpretace. Reportér GamesOnNet položil otázku generálnímu řediteli studia EA DICE Karlu Troedssonovi ve znění "Proč jste se rozhodli mít v Battlefield 3, řekněme třeba dvanáctihodinovou singleplayerovou kampaň?"

On začal vysvětlovat, proč je dobré mít ve hře nejen multiplayer, a zmínku reportéra o délce hry úplně přešel. A co z toho vzešlo? Zprávy všude po internetu sdělující "Battlefield 3 bude mít kampaň dlouhou 12 hodin". Ve skutečnosti tedy nic takového vůbec potvrzeno není - šlo pouze o příklad možné délky, která může být kratší (jako Homefront), nebo může být i delší (Crysis 2), to teď nikdo kromě vývojářů neví.

Šéf DICE na téma obsažení singleplayeru do BF3 dále řekl: "Přirozeně chceme přilákat k sérii více hráčů a existuje jich spousta, kteří si nepřejí skočit ihned od začátku do multiplayeru. Chtějí si hru nejdříve osahat a až pak začít s online hraním." Jinými slovy, při snaze o co největší odbyt se nemohou řídit pouze tužbami hardcore hráčů, kteří singleplayer ani nikdy nepustí.

Dnes odpoledne jinak očekáváme další ze série oficiálních videí z Battlefieldu 3.

Reklama

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director