S Max Payne 3 asistovali tvůrci originálu

Horlivá snaha o uklidnění fanoušků série.

Když se podíváte na kteroukoli diskusi pod trailerem z Max Payne 3, vždycky se tam najde někdo, kdo pokračování haní, "protože to už není starý dobrý Max Payne". Na tuto negativní auru, která hru provází a která může dost ublížit jejím šancím na úspěch, musel reagovat šéf nových tvůrců z Rockstaru.

"Od začátku jsme se snažili navázat na původní sérii a zůstat věrni jejím základním stavebním kamenům, což jsme během vývoje konzultovali s Remedy, kteří nám byli velmi nápomocní," řekl Jeronimo Barrera pro GameSpot.

Co už bohužel neupřesnil, je míra této konzultace s autory originálu. Mohli se pouze jednou setkat nebo vyměnit si pár e-mailů, a nebo naopak posílat každou rozpracovanou verzi hry na připomínkování do Finska, o čemž se dá pochybovat.

"Náš třetí díl se těm minulým velmi podobá, co se týče hratelnosti s bullet-timem, vyprávění příběhu s monology hrdiny či komiksovými ctuscénami - pouze je všechno upravené, aby se v tom projevilo, kam se vývoj her za těch 9 let posunul," snaží se uklidnit skalni fanoušky série zástupce Rockstaru a dodává: "Ano, prostředí se změnilo z ponurého zasněženého New Yorku do vlhké a korupcí prolezlé Brazílie, ale nemyslím si, že to je takový rozdíl."

Druhou aktivitou Rockstaru, která má za cíl umlčet kritiky, je okomentování traileru z rána. Přesto máme pocit, že příště si vydavatelé raději dvakrát rozmyslí, než svěří pokračování nějaké populární série úplně jinému studiu než minule.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (5)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna