Skip to main content

Baldurs Gate 3 na Xboxu pravděpodobně až příští rok, pre-load PC verze nebude

+ jízdní řád startu.

Šéf vydavatelského oddělení v belgickém studiu Larian, Michael Douse, naznačil, že už dříve zmiňované potíže okolo této verze se jim zřejmě nepodaří vyřešit v dohledné době.

Zdá se dle toho, že Baldurs Gate 3 pro Xbox Series se asi neobjeví na trhu před začátkem roku 2024, čili výrazně později než verze pro PC a ta pro PS5.

"Máme docela dost programátorů, kteří tvrdě pracují na dosažení toho, co se zatím žádnému rozsáhlému RPG ještě nepovedlo, a to plynulý příchod a odchod z co-op multiplayeru na Xbox Series S. Doufáme, že o tom budeme mít nějaké novinky do konce roku."

Jde totiž o politiku Microsoftu, který po vývojářích povinně vyžaduje, aby všechny hry měly ty samé vlastnosti a funkce na Xbox Series X i slabším Xbox Series S. Čili verze pro X by klidně mohla vyjít brzy, ale musí se čekat na tu pro Sko. Akceptovány od Microsoftu bývají jen věci jako nižší rozlišení, framerate či detaily, ale nikoli jednotlivé režimy.

Swen Vincke, CEO studia, ovšem nechce Microsoftu nic vyčítat. Podle něj Sko nebrzdí hraní, prý je pochopitelné, že když máte dvě konzole, že chcete mezi nimi kompatibilitu. Prostě to prý jen vyžaduje velké úsilí vývojářů, aby se to podařilo.

Mezitím se řeší, jak proběhne start finální PC verze tohoto fantasy RPG. Výše je jízdní řád v jednotlivých zemích světa, kde se odemkne již 3. srpna.

Pre-loading plné verze nebude k dispozici, což je divné a nestandardní, když má velikost 122 GB.

Uložené pozice z Early Access verze nebudou kompatibilní, protože se toho ve hře hrozně moc změnilo. Každý, kdo se účastnil předčasného přístupu, musí sáhnout po kompletní reinstalaci veškerých dat.

Read this next