If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Baldurs Gate 3 se blíží milionu hráčů souběžně, je to druhá největší premiéra roku

Co budou dělat Larian dál?

Je očividné, že nebýt dlouhého Early Access přístupu, byla by ta čísla ještě mnohem vyšší.

Baldurs Gate 3 se pár dnů po premiéře ostré (plné) verze vyhlouplo do čela hitparád popularity.

S 814 tisíci hráči PC verze ve špičce jen těsně zaostává za zimním Hogwarts Legacy, které mělo rekord 879 tisíc. Autoři sami přitom předpokládali, že se dostanou jen někam kolem 100 tisíc lidí naráz.

Larian Studios tak znovu všem ukázali, že není potřeba mít nějaké stupidní přeodbjednávkové dárky, ani žádné mikrotransakce či lootboxy. Naopak vsadili na tunu kvalitního obsahu a velký pokrok oproti dřívějším verzím, což hráči ocenili svými peněženkami.

Toto fantasy RPG se tím pádem zařadilo mezi deset nejúspěšnějších her na Steamu všech dob a nechalo za sebou i třeba F2P záležitosti typu Apex Legends.

Zájem o PC verzi se pozitivně projevuje i na poptávce o pozdější PS5 verzi (ta xboxová až příští rok). Ta se totiž v těchto dnech díky tomu stala nejvíce předobjednávaným titulem na americkém PlayStation Store.

Šéf tvůrců Swen Vincke se mezitím pro Bloomberg vyjádřil, co by rádi podnikli dál: Prý to bude něco menšího než Baldurs Gate 3 a více projektů naráz. Rozhodně prý nechtějí strávit příštích šest let výrobou jediné hry, jako tomu bylo v tomto případě.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments