Skip to main content

Baldurs Gate 3 se přehoupne do plné verze 31. srpna 2023 a to i na PS5, ale se zvýšenými HW nároky

+ split-screen, sběratelka, upgrade a dřívější přístup.

Vzhledem k tomu, že Early Access Baldurs Gate 3 na PC je k mání už od října 2020, to tedy trvalo extrémně dlouho. Avšak belgické Larian Studios nic netlačilo k uspěchání a dnes se vytasili s několika klíčovými oznámeními.

Kompletní, resp. ostrá verze nextgen "filmového" RPG ze světa Forgotten Realms Baldurs Gate 3 konečně vyjde 31. srpna 2023 nejen pro PC a Mac (na Steam a GOG), ale nově také pro PlayStation 5.

Čerstvý trailer k tomu ze State of Play:

Jelikož se BG3 během předčasného přístupu rozrostlo, co se týče složitosti a detailů grafiky, přistoupili Larian ke zvýšení hardwarových požadavků, aby to více ladilo s tím, co bude potřeba v době vypuštění ostré verze. Vše sice pošlape i na dříve uváděné sestavě , ale nebude to moc hladké. Chce to aspoň 8 GB RAM a 4GB VRAM, spolu s Intel I5 4690 / AMD FX 8350, 150 GB volného místa na disku a grafickou kartou Nvidia GTX 970 / RX 480.

Všichni, kdo si pořídí hru na PC odteď až do momentu vydání ostré verze, budou automaticky upgradováni na Deluxe edici. Díky tomu získají třídenní (72 hodin) dřívější přístup k první kapitole, k digitálnímu soundtracku, bonusovému skinu, Bard Song Packu se skladbami z Divinity: Original Sin 2 atd.

Generál Ketheric Thorm, jeden ze tří hlavních zápornáků, bude namluven od JK Simmonse (Whiplash, Spider-Man), s čímž prý autoři strávili hodně času, aby našli ten pravý hlas, odpovídající jeho komplexním ambicím a motivacím. Mrkněte se na video ze zákulisí natáčení:

Baldurs Gate 3 také bude podporovat na PS5 split-screen kooperativní hru a kompletní ovládání na gamepadu (Early Access na Steamu uměl jen myš s klávesnicí).

Na Steamu a PS Blogu se též dozvíte, co dalšího přinese sběratelská edice a jaké jsou mezi edicemi rozdíly:

Read this next