If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bethesda a Microsoft se společnou E3 konferencí, ale Starfield jen v teaseru?

+ plány s vysíláním od Geoffa Keighleyho.

Kdo trochu sleduje dění, ten s tímto musel počítat. Letošní E3 bude mít o jednu velkou konferenci méně, což je vzhledem k akvizici od Microsoftu naprosto logické.

Už si tedy nebudete zapínat dva různé streamy, ten xboxový a od Bethesdy, nýbrž jen jediný společný.

Stát se tak má údajně někdy v řádu pár týdnů, čili v červnu, ale přesné datum zatím neznáme.

Potvrdil to Matt Booty, šéf Xbox Game Studios, pro francouzský list Le Figaro. Zároveň tam ale zdůraznil, že Bethesda si zachovává plnou autonomii, MS se nebude montovat do jejich vydavatelských služeb (marketing, obchod, pobočky po světě) a nezamýšlí tam vnutit své lidi. Cílem má být zachovat studiím Bethesdy plnou kreativní svobodu.

Jednou z her, která by se tam nejspíš měla objevit, je sci-fi RPG Starfield. Máme tam z ní ovšem údajně vidět jen nějaký teaser.

Insider Jason Schreier totiž brzdí hlasy předvídající velké představení, na to je prý hra ještě hodně daleko od dokončení a má tím pádem vyjít mnohem později, než si všichni dosud myslí (naposledy se šeptalo o začátku roku 2022). Důvodem má být, že celý tým z Bethesda Game Studios makal na Fallout 76 a pak na jeho nextgen portu, takže se Starfield ještě loni nemohl dostat tak daleko. Krom toho má být upřednostněno, ať pokud možno jde o vyladěný, neuspěchaný zážitek, na rozdíl od vydání Fallout 76.

Vrátíme-li se k E3 2021, moderátor Geoff Keighley malinko nastínil, co plánuje na 10. června v Summer Game Festu.

Prý to bude jedna velká show podobná The Game Awards či Gamescomu, kde se objeví dvacet až třicet her. Včetně řady těch, které jsou uchopené jako živé služby, tzn. asi nějaké rozšíření starších kousků. Také tam prý má být několik zásadních oznámení o dlouho očekávaných věcech (že by snad Elden Ring?).

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments