Skip to main content

Bethesda už nepřenechá vlastní série externím studiím

Takže žádný Fallout New Vegas 2 + už žádné remastery.

Cokoli studio Obsidian Entertainment nahodí na Twitter, to vždy fanoušci považují za možný náznak Fallout New Vegas 2. Tahla anabáze trvá už pár let, ale teď ji byla rázně učiněna přítrž.

Bethesda se totiž nechala slyšet, že už nebude do budoucna svěřovat vlastní série externím studiím, což pokračování New Vegas de facto vylučuje, minimálně po příštích mnoho let.

Myslí se tím jen značky od Bethesda Game Studios, čili The Elder Scrolls nebo Fallout. Nemluvíme zde o Bethesdě jakožto vydavateli her, tam samozřejmě podobná partnerství nadále pokračují (viz třeba RAGE 2 či Wolfenstein Young Blood) a budou pokračovat, těch se vyjádření netýká.

"Už jsme tak velcí, že je vždy lepší dělat si věci interně. Sice platí pořekadlo - nikdo neříkej nikdy - ale je velmi nepravděpodobné, že bychom s tímto oslovili nějaké externí studio. Přesto chlapíci z Obsidianu tehdy odvedli báječnou práci," prohlásil Todd Howard pro The Guardian.

Zkrátka Bethesda Game Studios vyrostli do takového obra, že jsou schopni sami zvládat čtveřici projektů naráz - viz nyní Fallout 76, Starfield, The Elder Scrolls VI a The Elder Scrolls: Blades (+ pokračující podpora Fallout Shelter) - což dříve nešlo.

Watch on YouTube

Jinou novinkou je, že firma již nechce dělat další remastery. Ty, které udělala, prý byly úspěšné, nicméně do budoucna se chce orientovat jiným směrem. Také s předělávkou Skyrimu pro PS4 prý nebylo tolik práce, jako by se vyžadovalo u modernizace více zaprášených her.

"Dostáváme spoustu dotazů o remasteru Fallout 1 z roku 1997, na něž obvykle odpovídám, že když máte počítač, můžete hrát Fallout takový, jaký tehdy byl, ve své původní podobě. Takhle by to podle mě mělo i zůstat. Krom toho se určitě blíží streamovací technologie, které zpřístupní takové staré hry lidem donekonečna, jako se to stalo s hudbou či filmy, což je bezva věc," uvedl Howard.

Read this next