If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dragon Age 3 se inspiruje Skyrimem

BioWare chtějí oslovit hráče konkurenčního RPG.

Obrovský úspěch Skyrimu, který trhá rekordy na Steamu a za úvodní měsíc překonal prodejnostní odhady Cenegy, se samozřejmě projeví na tom, jak budou vypadat všechny budoucí RPG.

Bez vytáček to přiznal šéf BioWare Ray Muzyka, když ho na slavnostní párty k uvedení SWTOR na Manhattanu odchytili kolegové z Wired a nemohli se ho nezeptat, co na desetimilionový Skyrim říká.

"Dragon Age 3 bude mít ty nejlepší prvky z jedničky i dvojky [už se ví déle}, ale zároveň v něm najdete i spoustu vlastností, které hráče baví v později vydaných RPG hrách s větším nádechem otevřeného světa," uvedl konkrétně po dotazu na možnou podobnost se Skyrimem.

Nová hra od Bethesdy se jim prý v BioWare velmi líbí, důkladně ji zkoumají a jsou přesvědčeni, že v tomto směru "mohou vytvořit úžasné věci". Muzyka prý v poslední době viděl něco zajímavého ohledně budoucnosti série Dragon Age, což nasvědčuje brzkému oznámení.

Naposledy se před pár týdny spekulovalo o přítomnosti multiplayeru s ovladatelnými draky. Jistotou je, že BioWare příště vyhoví fanouškům, kteří si přáli mít možnost spravovat výbavu členů své družiny, což ve dvojce nešlo.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments