Skip to main content

BioWare se brání nařčením kvůli DLC do Mass Effect 3

Neměli po dodělání hry do čeho píchnout.

Každý únik informací o DLC nebo jeho předčasné oznámení před příchodem plné hry vyvolá plno nenávisti ze strany hráčů. Ti obvykle výrobce osočují z toho, že něco ze hry uměle vyřízl, aby na tom mohl více vydělat, než kdyby ten samý obsah nechal přímo na DVD. Někdy to jsou stížnosti oprávněné (zejména když se kódem odemkne na disku něco, co se nemusí ani dostahovávat), jindy, jako v tomto případě u Mass Effect 3, nikoli.

Producent Casey Hudson se takto na Twitteru ohradil proti četným obviňováním v souvislosti s včera potvrzeným prvním přídavkem From Ashes, který bude stát 10 dolarů (pokud nevlastníte sběratelku).

"Trvá to okolo tří měsíců, než obsahově kompletní hra projde kolečkem oprav, certifikací, vylisování a expedice do krabiček. Tento čas využíváme na práci na DLC" vysvětlil šéf tvůrců Mass Effect 3, který prý přečetl 96 stránek diskusního fóra, takže ho názory hráčů velmi zajímají.

Oproti tomu DLC prý mají certifikaci bleskovou a pochopitelně je nezdržuje žádné lisování na médium. "Pokud vývojáři pracují tvrdě, mohou taková DLC stihnout včas (za tři měsíce), abyste je mohli mít už v den vydání hry." Co dalšího najdete uvnitř krabičky, ukázalo včerejší rozbalování od BioWare. Ale ten kód si neopisujte :)

Read this next