Skip to main content

PlayStation VR 2 prý moc nejde na odbyt, cituje Bloomberg analytiky

Málo kusů + nutnost zlevnění?

Americký Bloomberg se stále neobává přicházet s negativními reporty o Sony, na rozdíl od mnoha jiných médií.

Tentokrát se jeho redaktor Takashi Mochizuki pustil do vlastního průzkumu, jaký je vlastně na trhu zájem o headset PlayStation VR2, relativně nové příslušenství ke konzoli PlayStation 5.

Cituje analytika z IDC, kteří odhadují, že se za úvodní měsíc (od 22. února do konce března) mohlo prodat jen zhruba 270 tisíc kusů PSVR2.

Pokud by to sedělo, což Sony zatím nijak nekomentovala, bylo by to výrazně méně, než kolik se původně předpokládalo. Dle nepotvrzených informací měly být na trh expedovány 2 miliony kusů headsetu, byť toto číslo mělo být dle dřívějších zvěstí Bloombergu o polovinu pokráceno po slabším náběru předobjednávek (Sony to později popřela).

"Tuším, že zlevnění headsetu bude nutné, aby to neskončilo kompletním průšvihem," komentoval to Francisco Jeronimo z IDC.

Slabý start PSVR2 může překazit záměr Sony stát se vedoucím hráčem na trhu s virtuální realitou.

Naše recenze tohoto zařízení vyzněla pozitivně a Milan Bergman ho doporučil: "Nová generace virtuálních brýlí pro PlayStation 5 splnila očekávání. Je signifikantní evolucí, která kombinuje špičkový obraz, parádní uživatelskou přístupnost a znatelně vyšší cenovku".

Read this next