Skip to main content

Bude Mass Effect 3 absentovat i v českém GAME?

Kolik prodělá britská centrála kvůli neprodeji zásadní hry?

V reakci na středeční zásadní zprávu o nenaskladnění Mass Effect 3 na pulty britského řetězce GAME se Eurogameru ozval ředitel jeho české pobočky, jak to s ním bude u nás.

"Rád bych uvedl, že českých zákazníků se tento problém netýká. Dle posledních informací bychom měli mít v den vydání dostatek kusů Mass Effectu 3 k uspokojení jak předobjednávek, tak běžných zákazníků. Bonusový obsah k předobjednávkám obdrží zákazníci, kteří si hru předobjednali včas, samozřejmě také," uklidňuje všechny Lukáš Karel, regionální ředitel GAME Czech.

Zahraniční analytici mezitím v listu The Guardian uvedli, že britské GAME při jeho dvacetiprocentním podílu na tamním trhu může absence Mass Effect 3 stát velké peníze. U odhadovaného milionu prodaných kusů AAA hry v Británii tak GAME nejspíš přijde o 6 až 7 milionu liber v tržbách.

A protože marže na software tam jsou okolo 24 procent, ztratí tak GAME téměř 2 miliony liber hrubého zisku. Další ztrátu podle analytiků způsobí kompenzace těm, kteří si Mass Effect 3 předobjednali, což prý u takového titulu bývá 30% původních tržeb - tzn. až 70 tisíc lidí může požádat o slíbenou slevu 5 liber na jinou hru, což už v součtu slušná suma. Situace prý nemůže těšit ani EA, kteří v důsledku problémů GAME nemusejí mít hru tak vysoko v žebříčku prodejnosti.

Read this next