Skip to main content

Call of Duty 2019 nemají být Ghosts 2

Spekulace vyvráceny?

Pokud bude zachována tradiční rotace vývojářských studií za sérií Call of Duty (Alza.cz), jako že asi ano, letošní díl by měli připravit Infinity Ward.

Jejich komunikační manažer už delší dobu nahazuje na svůj Twitter záhadné teasery, které jsou plné lebek a duchů. Je z nich zjevné, že to není něco soukromého, nýbrž že to avizuje příští projekt, na němž pracuje.

Spustilo to ihned lavinu spekulací, zda tím novým dílem série nebudou Ghosts 2, pokračování posledního CoD od tohoto studia.

Jenže to je patrně falešná stopa. Jason Schreier, redaktor Kotaku, k tématu na ResetEra fórech napsal, že dílem pro 2019 určitě nejsou Ghosts 2.

Dávalo by to smysl, protože první Ghosts moc dobře nedopadli, kvůli změnám v mulťáku a doplacení na vývoj napříč generacemi konzolí. Z pohledu Activision by nebylo moc moudré se k nim vracet, bude mnohem lepší začít novou podsérii.

Možné je i to, že teasery pojednávají o postavě SAS operativce jménem Simon "Ghost" Riley, kterého znají fanoušci příběhových kampaní. Jenže tady by zase nehrál fakt, že Ghost zemřel na konci Modern Warfare 2, takže aby se tato teze potvrdila, muselo by jít o prequel a to už se jeví jako moc složitá konstrukce. Ale o Modern Warfare 4 by klidně jít mohlo...

Read this next