Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čeština pro Flashpoint 2 až dodatečně

Jinak by zdržela vydání celé hry.

Ačkoliv mělo pokračování vynikajícího vojenského simulátoru Operation Flashpoint vyjít v české verzi, nakonec se bohužel Dragon Rising objeví na pultech českých obchodů bez lokalizace do našeho rodného jazyka. Na vině jsou organizační změny ve společnosti Codemasters, která je jejím vydavatelem.

"Zatímco do této doby Česká republika a Slovensko spadaly pod německou pobočku, od tohoto léta celý tento region spravuje centrála ve Velké Británii," uvádí tisková zpráva CD Projektu. Tato změna, jež s sebou nese mnohé výhody, se bohužel negativně podepsala na harmonogramu lokalizace hry Operation Flashpoint: Dragon Rising. Práce na lokalizaci totiž ještě nemohly začít.

"Dragon Rising je přitom textově poměrně obsáhlá hra. Pokud bychom ji chtěli vydat v české verzi, nepodařilo by se nám to dříve než v půlce listopadu. Rozhodnutí vydat nový Flashpoint v angličtině nebylo snadné, přesto však byl tento krok nevyhnutelný; tak dlouhé zdržení oproti světové premiéře by nám čeští a slovenští hráči neodpustili," říká Pavel Mondschein, marketingový manažer CD Projektu.

Neznamená to ovšem, že by česká verze vůbec nevznikla. "Předběžně počítáme s tím, že dodatečně hráčům poskytneme patch s českou lokalizací. Stejně jako jsme to udělali u hry Overlord II, ani tentokrát nebudeme stažení a instalaci hry ničím podmiňovat, čeština pro nový Flashpoint bude volně ke stažení na internetu," dodává Mondschein.

Read this next