Skip to main content

Co bude herní náplní I Am Alive?

Další únik od ratingové organizace.

Polooznámená, polozrušená, ani nahá, ani oblečená. Tak by se dala definovat hra I Am Alive od UbiSoftu, který na její konto pořád mlčí. Radost mu asi neudělala ratingová organizace ESRB, která hru proklepla kvůli věkové přístupnosti (vhodná je pouze pro dospělé) a vyzradila pár novinek o její náplni.

"V této third-person akci se stáváte mužem, který musí najít svou rodinu v postapokalyptickém světě. Budete traverzovat přes ruiny města a zabíjet nepřátele mačetou při soubojích na blízko, při kterých cáká krev."

Nepřátele, kteří jsou zranění nebo bez možnosti se bránit, prý můžete dodělat závěrečnými údery nebo je někam shodit. Tyto scény mají být zvýrazněny přiblíženou kamerou a klikacími minihrami. V průběhu děje zachráníte různé ženy před protivníky, kteří je sexuálně nebo slovně napadali, což se neobejde bez sprostých výrazů. Naznačilo to i možnost kooperativní souhry dvou postav (hrdiny a zachráněné ženy).

To všechno, stejně jako pestrost a propracovanost hry v uniklém traileru, nasvědčuje tomu, že I Am Alive může být v podstatě dokončeno a jen čekat na vhodné období k vydání. Pokud se tedy nejedná jen o nějaký výjezd ze staré databáze ESRB. Těžko by jinak výrobce dával ratingové organizaci k ohodnocení zrušenou hru, což stojí peníze i čas, se kterou by do budoucna už vůbec nepočítal. Nebo pokud by ji nějak drasticky předělával, kvůli čemuž by ji musel nechat věkově ohodnotit znovu, což se obvykle dělává až ke konci vývoje.

Nedávný trailer

Read this next