Skip to main content

Counter-Strike: GO bude mít casual mód

Multiplayer PC versus konzole, natvrdo.

Připravovaný Counter-Strike: Global Offensive bude dle slov tvůrců cílit nejen na tradiční hardcore publikum, ale i na občasné hráče Counter-Strike. A právě jim má vstup do hry ulehčit nový casual režim.

V casual režimu budou mít všichni hráči k dispozici hned od začátku a v každém kole maximální množství peněz. Tudíž si budete vždy moci koupit libovolné zbraně a výbavu, i když se vám nebude zrovna dařit. V casual režimu bude také vypnutý friendly fire, takže nebudete moci omylem zranit či zabít vaše spoluhráče.

Pro tradiční hardcore hráče předchozích Counter-Strike titulů bude ve hře kompetitivní režim, kde bude hrát prim tzv. "skilled matchmaking" - což znamená, že vás bude hra párovat s hráči, jejichž schopnosti budou srovnatelné s vašimi.

Counter-Strike: Global Offensive bude nabízet i hru napříč platformami. V současné době je potvrzena hra napříč platformami PC, Mac a PlayStation 3. Tvůrci by k tomuto seznamu přidali i Xbox 360, ale to je prý zatím ve hvězdách.

"PC hráči se bojí, že jim tohle nějak ovlivní hru. Ale tohle má přímou návaznost na to párování hráčů. Párování vám nenajde jenom nové hráče, pomůže to všem hráčům. Pokud tedy umíte s gamepadem fakt zaválet, budete postaveni proti podobně schopným hráčům, bez ohledu na jejich typ ovládání," řekl Chet Faliszek z Vavle v rozhovoru pro Giant Bomb.

Faliszek také prozradil, že na PlayStation 3 budou Vavle podporovat jak Move, tak i myš a klávesnici.

Potvrzen je také fakt, že hra napříč platformami nebude nijak omezovat hráče na PC a nijak zvýhodňovat hráče na konzolích. "Nechci slyšet žádné výmluvy. Je to jen o vašich schopnostech. Pokud něco pokazíte, bude to buď vaše chyba, nebo je ten druhý lepší," řekl jasně Faliszek.

A datum vydání? "To bude záležet na betě. Hru budeme vyvíjet společně s komunitou, budeme ji upravovat a vylepšovat. A jak dlouho bude tohle trvat, než budeme moci hru vydat, nám řekne komunita," uzavřel Faliszek.

Beta Counter-Strike: Global Offensive začne v říjnu letošního roku.

Trailer na Counter-Strike: Global Offensive

Read this next