Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Counter-Strike 2 se prý má brzy stát realitou

Zvěsti od prominentní osobnosti.

Vyrukoval s tím o víkendu Richard Lewis, což je velmi prominentní osoba v komunitě Counter-Strike a jinak žurnalista zaměřený na progaming, uvaděč turnajů, streamer i analytik.

Ze svých zdrojů zaslechl, že vyloženě na spadnutí má být Counter-Strike 2, tedy nový díl stále oblíbené týmové střílečky s teroristickou tématikou, postavený na enginu Source 2 s hezčí grafikou, byť to bude za cenu trochu vyšších HW nároků.

"Téměř jistě se bude jmenovat Counter-Strike 2 a předběžně se počítá s betou během března či začátkem dubna," uvedl.

Hra má přinést podporu serverů s tzv. 128 tiky, aby to bylo stejně jako u konkurenčního Valorant. Takové servery totiž zvládnout vyřídit dvakrát více věcí, co hráči ve hře provedli, což vyústí v přesnější hratelnost a vymakanější matchmaking.

Interní testování CSGO2 u třetích stran v Evropě a USA má údajně probíhat už od loňského podzimu. Nápovědou budiž i ovladače od Nvidia, které měly podporu souborů s všeříkajícím názvem "csgos2.exe" a "cs2.exe".

Zdroje prý tvrdí, že hra má u Valve prioritu a že v tvůrčím týmu jsou i veteráni, kteří dohlíželi na minulé díly série. Z tohoto důvodu prý nebyly řešeny některé přetrvávající potíže u předchůdců, jelikož už se studio soustředí na něco jiného.

Read this next