If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

CryEngine 3 vydrží až do roku 2012

Kdy má přijít další generace konzolí.

Prezident a spoluzakladatel firmy Crytek - Cevat Yerli, se domnívá, že další generace konzolí tu bude až někdy kolem roku 2012. Do té doby si firma vystačí se svým CryEngine 3, který má pohánět chystanou multiplatformovou střílečku Crysis 2.

Yerli se přitom domnívá, že CryEngine 3 by měl zvládnout i produkty další generace herních strojů, dost možná i z důvodu, že o hrách nové éry smýšlí jinak. Namísto obvyklé maximalizace grafického výkonu by na pořadu dne měly být spíše aspekty jako art styl a pokroková fyzika, co jednotlivé tituly od sebe více odliší.

S čímž ovšem souvisí ještě jedna úvaha, ve které je málo výkonná a přitom tolik úspěšná konzole Wii. Od čehož vede pokračování k myšlence, že další generace konzolí by nutně nemusela zaznamenat tak výrazný technologický skok, jako tomu obvykle bývá.

S technologiemi koneckonců úzce souvisí i dřívější kritika Crysis, v tom smyslu, že při svém vydání byla hra hodně náročná a pro spuštění, resp., rozeběhnutí v zamýšlené kvalitě, vyžadovala velice silné PC.

Yerli akční Crysis obhajuje s tím, že takováto hra má ve finále větší hodnotu, protože nezestárne tak brzy. Zkrátka, že bude hodně dlouho vypadat dobře. Yerli by byl přitom moc rád, pokud by další engine - po současném CryEngine 3, byl kvalitativně 3x - 5x lepší než ten, co poháněl právě původní Crysis. Takže by hry konečně mohly vypadat jako filmová Doba ledová!

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Reportér z Gamescomu

Contributor

Comments