Skip to main content

Deathloop nebude umožňovat ukládat pozici během hraní

Proč takové řešení a co vám pomůže?

Je docela klidně možné, že to dopadne jako u jiných podobně ušlechtilých nápadů kreativců. Tedy že zpočátku to bude ve hře takto, ale po nějakém pozdějším patchi to změní, aby vyhověli méně šikovným hráčům a rozšířili jejich potenciální okruh.

Tvůrci zářijové stealth akce Deathloop pro PS5 a PC se na Discord AMA rozpovídali o řadě detailů, včetně zdejšího fungování ukládání pozic, které nemůže být standardní už jen kvůli tomu, že se hra odehrává v časové smyčce.

V Deathloop je pouze jediný save. Pokud by jich bylo více, nebylo by to vzhledem ke konceptu hry opravdu užitečné.

"Pokud chcete zkusit nějaký jiný postup či taktiku, tak máte možnost v jiném dnu," uvedli zástupci Arkane.

Pro řešení, že se nedá ukládat během hraní mise, se rozhodli i kvůli tomu, aby hráči nepodváděli (uloží si, něco vyzkouší, a pak se zase vrátí do předešlého bodu) a kvůli multiplayeru.

"Umírání je zde součástí zážitku. Neradi bychom, aby hráči vynechali naprosto podstatnou součást DNA Deathloop," vysvětlili v AMA.

Nicméně na holičkách vás nenechají - Colt má totiž speciální schopnost, která se jmenuje Reprise a za určitých podmínek mu dovolí utéct smrti.

Pakliže byste se snad rozhodli opustit hraní uprostřed mise, protože jdete spát nebo do práce, tak jednoduše ztratíte vše, co jste během mise učinili - sesbíraný loot, znalosti, aktivaci úkolů, úspěchy i selhání atd. Příště, až hru zapnete, automaticky se objevíte na začátku dané mise.

Read this next