Skip to main content

Debutový trailer a všechny informace o Call of Duty Modern Warfare

+ dvě mise z dema, termín, obrázky.

Takže spekulace z minulého týdne nelhaly, ať už šlo o datum odhalení či název.

Letošní díl se skutečně jmenuje Call of Duty: Modern Warfare (Xzone.cz) a vyjde 25. října 2019 pro PC, PS4 a X1.

Opravdu půjde o "nové uchopení ikonické série od nuly" od studia Infinity Ward, které celou značku odstartovalo, s důrazem na vyprávění příběhu, který minule absentoval. Není to tedy přímé pokračování, přesto nová hra s čerstvým příběhem, jen s pár navrátilci z řad postav.

Debutový trailer s in-game záběry:

Watch on YouTube

"Ještě nikdy toho nebylo tolik v sázce, jelikož hráči se ujmou role operativců z první vlny ve srdcervoucí sáze, která ovlivní globální vyvážení sil. Hra je vhodí do drsného a provokativního příběhu s morálně složitými situacemi a nevídanou intenzitou kvůli měnící se povaze moderní války."

"V dramatické singleplayerové příběhové kampani hra posune hranice a poruší pravidla, jak to dokáže pouze Modern Warfare. Zapojíte se do dechberoucích tajných operací s pestrým obsazením mezinárodních speciálních jednotek, které se ocitnou v ikonických evropských městech (první půlka kampaně) a za těkavé expanze Středního východu (hra za tamního rebela v druhé půlce kampaně). A tam příběh sledovaný z duální perspektivy, tedy očima různých stran konfliktu zdaleka nekončí..."

V oficiálním popisku se dále uvádí, že tento reboot vás vtáhne chytlavým vyprávěním o skutečné válce v moderním světě napříč celou hrou. Ladí to se zvěstmi, že se tvůrci prý snaží o to, aby nešlo jen o několik nesourodých herních režimů, nýbrž o jednotný, vzájemně propojený zážitek. Klasický multiplayer má být ultimátním online hřištěm, bude tu možnost hrát v týmu kooperativně ve sbírce elitních operací, které budou přístupné nováčkům i veteránům.

CoD: Modern Warfare pojede na zbrusu novém enginu, který hodně využívá fyzikálně založené renderování, raytracing i techniku photogrammetry. Dovoluje naskenovat objekty z reálného světa do toho virtuálního, tudíž vše, co vidíte ve hře, od zbraní po zdi z cihel, až třeba po kompletně naskenovaný tank, má vypadat realisticky. Podporován bude i plnohodnotný cross-play mezi lidmi hrajícími na rozličných platformách. Co naopak bude chybět, je Season Pass. Dodatečný obsah se opět objeví nejprve na PS4.

Absentovat bude také oblíbený Zombies režim a to z důvodu, že v něm vždy šlo o stylizovaný, superhrdinský zážitek, který nekoresponduje se snahou tohoto dílu o autentický pocit z realistického světa odrážejícího současné konflikty a věci, kterým čelíme. Vývojáři uznali, že potřebují, aby hra měla jednotný nádech a ne aby šlo o páté přes deváté v různých režimech.

Že opět nebude nouze o kontroverze, naznačuje novinářům předvedená mise s teroristickým útokem na náměstí Piccadilly Circus, které jste možná poznali v traileru dle velkoplošných videoreklam. Skupina vojáků pronásleduje útočníky až do malého domu v centru Londýna, kde postupně vystřílíte všechna patra budovy, včetně normálně vypadajících lidí v ložnicích a kuchyních. Tam bude potřeba nalézt důkazy, zatímco na pozadí slyšíte brečet malé dítě.

Druhá mise se odehrávala před 20 lety v malé vesnici v Africe uprostřed vojenského útoku, kdy ovládáte mladou dívku následující staršího bratra ve snaze o úprk do bezpečí. Bude potřeba schovávat se, plížit se podél vojáků a improvizovaně je zabíjet za pomoci šroubováku a dalších nevšedních, zato brutálních zbraní. Sourozenci musejí spolupracovat a má to být velmi napínavé.

Read this next