If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Letošní Call of Duty je pouze reboot, potvrdily zdroje Eurogameru

První konkrétní detaily.

Jako první s tím přišel uživatel Twitteru s přezdívkou LongSensationYT. Posléze to potvrdily i vlastní zdroje Eurogameru či respektovaný redaktor Jason Schreier z Kotaku, takže žádné výmysly nebo něčí fantasmagorie.

Letošním dílem nejslavnější a nejprodávanější FPS série bude pouze částečný reboot, nebo, chcete-li, takové polo-pokračování. Nejen dle názvu, který má znít jednoduše a bez číslovky - Call of Duty: Modern Warfare. Ano, redaktoři a správci databází z toho budou mít ohromnou radost...

Avšak zároveň půjde z valné většiny obsahově o novou hru. Není to tedy nějaký remaster Call of Duty 4: Modern Warfare z 2007 ani druhá předělávka Call of Duty: Modern Warfare Remastered z 2016, což by bylo absurdní, avšak ani se nejedná o tradiční plnohodnotné pokračování.

Vědělo se už pár měsíců, že Infinity Ward kutí Modern Warfare, ale mělo se za to, že půjde o Modern Warfare 4.

Reboot to má být částečně příběhem a postavami, návratem režimu Spec Ops a hlavně výběrem vylepšených multiplayerových map z Modern Warfare 2 a Modern Warfare 3.

Singleplayerová kampaň však bude nová, s podporou kooperace až pro čtyři hráče.

Hra nestandardně nebude mít žádnou exkluzivní marektingovou spolupráci, což je změna oproti předešlým rokům, kdy všem nutila PlayStation 4 (a předtím Xbox). Nejspíš šetření se na příští rok, aby se znovu naplno rozjela s příchodem PlayStation 5.

K oficiálnímu odhalení dojde dle zdrojů Eurogameru už za pár dnů, 30. května, na což naváže předvedení živého hraní na veletrhu E3 2019.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments