If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Letošní Call of Duty je pouze reboot, potvrdily zdroje Eurogameru

První konkrétní detaily.

Jako první s tím přišel uživatel Twitteru s přezdívkou LongSensationYT. Posléze to potvrdily i vlastní zdroje Eurogameru či respektovaný redaktor Jason Schreier z Kotaku, takže žádné výmysly nebo něčí fantasmagorie.

Letošním dílem nejslavnější a nejprodávanější FPS série bude pouze částečný reboot, nebo, chcete-li, takové polo-pokračování. Nejen dle názvu, který má znít jednoduše a bez číslovky - Call of Duty: Modern Warfare. Ano, redaktoři a správci databází z toho budou mít ohromnou radost...

Avšak zároveň půjde z valné většiny obsahově o novou hru. Není to tedy nějaký remaster Call of Duty 4: Modern Warfare z 2007 ani druhá předělávka Call of Duty: Modern Warfare Remastered z 2016, což by bylo absurdní, avšak ani se nejedná o tradiční plnohodnotné pokračování.

Vědělo se už pár měsíců, že Infinity Ward kutí Modern Warfare, ale mělo se za to, že půjde o Modern Warfare 4.

Reboot to má být částečně příběhem a postavami, návratem režimu Spec Ops a hlavně výběrem vylepšených multiplayerových map z Modern Warfare 2 a Modern Warfare 3.

Singleplayerová kampaň však bude nová, s podporou kooperace až pro čtyři hráče.

Hra nestandardně nebude mít žádnou exkluzivní marektingovou spolupráci, což je změna oproti předešlým rokům, kdy všem nutila PlayStation 4 (a předtím Xbox). Nejspíš šetření se na příští rok, aby se znovu naplno rozjela s příchodem PlayStation 5.

K oficiálnímu odhalení dojde dle zdrojů Eurogameru už za pár dnů, 30. května, na což naváže předvedení živého hraní na veletrhu E3 2019.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Call of Duty 4: Modern Warfare

PS3, Xbox 360, PC, Nintendo DS

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

PS4, Xbox One, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments