Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Desetiminutové video z Assassins Creed Revelations

Nastražování bomb v mlhou zahalené vesničce.

Nastává chvíle, kterou reportéři na výstavách nemají rádi, protože jejich snahy se tím částečně stávají zbytečné. Německý server PCGames sehnal celé Gamescom demo Assassins Creed Revelations a není to jen obyčejná nahrávka, nýbrž tzv. direct-feed záznam zachycený přímo z výstupu na obrazovku, což se na výstavě bez svolení od někoho od výrobce dá udělat jen těžko.

Na rozdíl od řádění na palubě lodí a v přístavu Istanbul z červnového E3 dema obsahuje úplně novou, ještě neviděnou singleplayerovou misi. Zasazena je do malebné vesničky těsně pod pohořím Atlas na pomezí Maroka a Tuniska, kde si zestárlý vousatý Ezio za světla úplňku vyšlápne na Leandrose.

Dochází tu k častému používání granátů a nastražování bomb, které si hrdina sám sestavuje v herním rozhraní. Počínaje přerušením jízdy koňského spřežení po cestě nad údolím, přes nalákání stráží k mrtvému tělu nebo přímý direkt pro likvidaci více nabíhajících nepřátel naráz. Závěrečnou třetinu desetiminutového videa tvoří mise po flashbacku, kde mladý Altair zachraňuje učitele na hradbách po plamenné diskusi se zrádcem.

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Mirrory: stream na N-Joy, stream na Vimeo, stáhnutelná HD verze (165MB, heslo Eurogamer).

Tvůrci se snažili, leč mohli, aby se jim - navzdory víceméně tradiční herní náplni - podařilo hráče něčím speciálním zaujmout, misi zpestřili a zvýšili beztak vysokou produkční hodnotu svého díla. Činí tak kupříkladu obřím točícím se (asi těžebním?) kolem, mlhou vanoucí se uličkami, padajícím sněhem, vytáhnutím se na věž po připraveném laně, odstřelováním od číhajících nepřátel při lezení po stěně (ta nápověda by musela trknout i slepého) a opět výborně sednoucí hudbou:

Assassins Creed: Revelations pro PS3 a X360 vyjde v půlce listopadu, na souběžně uvedení i pro PC by po tom všem asi věřil už jen blázen.

Read this next